Honory, odznaczenia

X lat koszalińskiego powiatu ziemskiego.

1 stycznia minęło 10 lat od wejścia w życie reformy administracyjnej, która choć zabrała Koszalinowi rangę miasta wojewódzkiego, powołała do istnienia Powiat Koszaliński. Fetowany w piątek jubileusz stał się okazją do przypomnienia najważniejszych osiągnięć samorządu oraz wyróżnienia osób, instytucji i podmiotów, które najmocniej przyczyniły się do rozwoju powiatu.

Tradycyjnie co roku w pierwszych dnia stycznia starosta Powiatu Koszalińskiego organizuje spotkanie radnych, zarządu powiatu, przedstawicieli poszczególnych wydziałów starostwa a także jednostek podlegających powiatowi. Na ogól służy ono podsumowaniu roku i prezentacji planów. Tym razem było inaczej.

Więcej…
 

Darłowo uhonorowało posła i pisarza.

W sobotę 6 grudnia w sali portretowej w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie nastąpiło wręczenie dwóch zaszczytnych aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowo.. Na wniosek burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza Radni na sesji Rady Miejskiej 16 września 2008 r. radni jednomyślnie podjęli dwie uchwały o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowa Stanisławowi Gawłowskiemu i Markowi Krajewskiemu Wręczenia zaszczytnych aktów nadania wraz z kluczami do bram miasta i pieczęcią dokonali przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz i burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Darłowo jest zaszczytnym dowodem uznania dla Stanisława Gawłowskiego za szczególnie trwały wkład w rozwój, znaczenie i sławę miasta Darłowa. Przyjęcie w poczet honorowych obywateli miasta Darłowa tak skutecznego polityka, posła i działacza samorządowego jest dla naszego miasta zaszczytem i wyróżnieniem. Dumny z tego honorowego wyróżnienia Stanisław Gawłowski dziękował serdecznie darłowskiemu samorządowi i życzył mu dalszego rozwoju.

Więcej…
 

Srebrna Honorowa Odznaka PZKosz.

W dniu 1 października 2007 roku decyzją Zarządu Polskiego Związku Koszykówki Stanisław Gawłowski został uhonorowany Srebrną Honorową Odznaką PZKosz.

 
Strona 9 z 9