Hipokryzja Kukiz'15

Kiedy setki tysięcy młodych ludzi w całej Polsce protestowało przeciwko upolitycznieniu sądownictwa w Polsce, "antysystemowy" Paweł Kukiz mówił o "darciu japy". Kiedy młodzi Polacy, głównie 20-latkowie, urodzeni już w wolnej Polsce, nazywani byli przez PiS komunistami, ubeckimi wdowami, kanaliami i łotrami, "obywatelski" Paweł Kukiz milczał.

Jakie są teraz jego tłumaczenia? Nie wspierał protestów, bo nie będzie wspierał Platformy i UKŁADU (to ulubione argumenty Kukiza). Rzecz w tym, że obywatele wyszli na ulice właśnie po to, żeby nie dopuścić do układu w sądach. Paweł Kukiz mówi, że jako pierwszy wyjdzie na ulice dla obywateli. Polacy powiedzieli: sprawdzam. Kiedy miał taką okazję, kiedy mógł działać ramię w ramię z Polakami, stchórzył. Nie starczyło mu odwagi, żeby sprzeciwić się PiS. Tak naprawdę Kukiz'15 i PiS dzieli bardzo niewiele. I możecie być pewni jednego - jak tylko partia Pawła Kukiza dojdzie do władzy, stworzy swój własny układ. Tak naprawdę, hipokryzja to ich drugie imię.

A najbardziej obrzydliwe jest to, że teraz "obywatelski" Paweł Kukiz próbuje wmówić Polakom, że to jego sukces...

I na dokładkę. Kukiz'15 chwali prezydenta i zapowiada pełne dla niego wsparcie. A czy w czasie głosowania był przeciwko zamachowi na Sąd Najwyższy? Nie. PAWEŁ KUKIZ i jego 19 posłów podkuliło ogon i wstrzymało się od głosu. Sprzedali wolność i obywateli. Zapamiętajcie to głosowanie.

UDOSTĘPNIJ!

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155037944143740/

 

Oświadczenie

OŚWIADCZENIE

W związku z publikacją na stronie internetowej tygodnika „Do Rzeczy” noszącą tytuł: „ Sekretarz generalny PO odpowie za plagiat?” chciałbym podkreślić, że:

1. W 2013 r. obroniłem rozprawę doktorską „Zarządzanie rozwojem obszarów wiejskich przy wykorzystaniu rent strukturalnych w rolnictwie” na Wydziale Zarządzania Społecznej Akademii Nauk.
2. W tym samym roku kilku posłów PiS złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia plagiatu do prokuratury, która przez ponad 4 lata prowadziła postepowanie wyjaśniające. Do dziś prokuratura nie zwracała się do mnie o wyjaśnienia w tej sprawie.
3. W 2013 r. informowałem że, w rozprawie doktorskiej wskutek pomyłki technicznej i niestaranności redakcyjnej w części jednego z początkowych rozdziałów brakowało przypisów wskazujących na źródło pod kilkunastoma cytatami z różnych Autorów. Żaden z tych Autorów nie poczuł się pokrzywdzony ani nie kierował jakichkolwiek pretensji.
4. W odpowiedzi na działania prokuratury Rada Wydziału powołała specjalną Komisję, która miała ocenić, czy są przesłanki do wznowienia postepowania w przedmiocie nadania stopnia doktora, względnie do stwierdzenia nieważności uchwały o nadanie stopnia. Komisja zwróciła się do 4 wybitnych profesorów prawa, z prośbą o sporządzenie ekspertyz w tym przedmiocie. Wszyscy w wykonanych przez siebie ekspertyzach zgodnie stwierdzili, że nie doszło do naruszenia prawa i nie zachodzą przesłanki do stwierdzenia plagiatu.
5. Komisja, po zapoznaniu się z przedmiotowymi ekspertyzami oraz po przeprowadzeniu własnego postepowania wyjaśniającego i dyskusji, podjęła uchwałę o braku podstaw do wznawiana postepowania czy stwierdzenia nieważności postepowania. Rada Wydziału po zapoznaniu się z uchwałą i sprawozdaniem Komisji jednogłośnie podjęła uchwałę o odmowie wznowienia postepowania i odmowie stwierdzenia nieważności postępowania w sprawie nadania stopnia doktora.
6. Do chwili obecnej wniosek o uchylenie mi immunitetu, nie wpłynął do Sejmu. Prokuratura poinformowała więc w pierwszej kolejności dziennikarzy „Do Rzeczy”.
7. W przypadku złożenia takiego wniosku przez prokuraturę, sam dobrowolnie zrzeknę się immunitetu. Nie mam nic do ukrycia.
8. Ocenę, czy aktywność prokuratury w tym zakresie wynika z potrzeby wyjaśnienia okoliczności powstania 4 lata temu pracy doktorskiej, czy też mojej obecnej działalności politycznej, pozostawiam opinii publicznej.

(-) Stanisław Gawłowski

 

Protesty w Koszalinie - ciąg dalszy

Kilku mieszkańców Koszalina wybrało się na spacer w deszczu w okolice Sądu Okręgowego

 

Kontynuujemy protesty

Kontynuujemy protest przeciwko dokonywanej przez PiS destrukcji polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Dzisiaj, jak przez ostatnie dni, o godz. 21:00 spotykamy się przed Sądem Okręgowym w Koszalinie.

Przekażcie dalej bliskim, znajomym, sąsiadom.

 
Strona 7 z 350