Konferencja w sprawie plagiatu wniosku o uchylenie immunitetu

Konferencja prasowa z udziałem Romana Giertycha, Stanisława Gawłowskiego i Borysa Budki. Zapraszamy do obejrzenia:

https://www.facebook.com/platforma.pomorzezachodnie/videos/1690155081007086/

 

Fakty a oskarżenia

Prokuratura Ziobry oskarża posła Stanisław Gawłowski o przyjęcie łapówki w postaci zegarka.

Jakie są fakty? Zobaczcie sami!

Brak dowodów, zeznania niewiarygodnych świadków z otoczenia PiS i wykorzystywanie służb do brudnej walki politycznej - to powtórka z czarnych lat 2005-2007.

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155534221873740/

 

I jeszcze o zarzucie plagiatu...

Ja zrzekłem się immunitetu. Czekam na zrzeczenie się immunitetu przez prokuratorów,którzy dopuścili się plagiatu. I na postawienie im zarzutu. Skoro prawo jest jednakowe dla wszystkich, to dotyczy posłów opozycji i PiSowskich prokuratorów #ZepsuliCięPolsko

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prokuratorski-plagiat-chodzi-o-wniosek-ws-zatrzymania-stanis,nId,2518249

Roman Giertych o zarzucie:

Plagiat w prokuratorskim wniosku do Sejmu.

Dzisiaj RMF FM ujawnia rzecz bez precedensu. We wniosku do Sejmu RP o uchylenie immunitetu poselskiego sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu skierowanym przez zastępcę Prokuratora Generalnego panią prokurator Beatę Marczak odkryto plagiat z "Komentarza do Kodeksu Karnego" napisanego przez znanego karnistę profesora Andrzeja Marka. We wniosku do Sejmu 12 fragmentów pracy wybitnego profesora zostało żywcem skopiowanych (bez podania źródła). Dodatkową ironią tej sprawy jest fakt, że we wniosku tym prokuratura oskarża posła Gawłowskiego o ... plagiat polegający na cytowaniu fragmentów swoich wcześniejszych prac w pracy doktorskiej bez podania przypisu.
We wniosku do Sejmu całe fragmenty obejmujące w niektórych przypadkach ponad pół strony są przepisane (łącznie z nieaktualną już terminologią i cytowaniem nieobowiązujących już ustaw).

Co dalej z takim wnioskiem? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze przestępstwo z art. 115 ustawy prawo autorskie i prawa pokrewne jest czynem ściganym z urzędu. Bez wątpienia dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Warszawie rozpocznie śledztwo. Po drugie oczywistym jest również to, że wniosek ze względu na fakt, że przy jego sporządzaniu doszło do popełnienia przestępstwa, musi zostać zwrócony (dodatkową przesłanką jest fakt, że oskarża się w nim o złamanie nieobowiązujących przepisów).

I wreszcie uwaga na marginesie tej sprawy. Dzisiaj "Fakt" ujawnia zdjęcie zegarka, który miał być rzekomo łapówką dla posła Gawłowskiego wręczoną w roku 2011. Zdjęcie pochodzi z ręki działacza PiS, który siedząc w areszcie oskarżył Gawłowskiego o przyjęcie tej łapówki i zostało zrobione podczas wyjazdu zagranicznego, który odbył się w roku ...2013.

Wszystko to razem powinno skłonić prokuraturę do ponownej analizy zarzutów pomawiających. Wiem, że zapotrzebowanie na "aferzystę z PO" jest bardzo duże (szczególnie w świetle coraz większych afer wśród działaczy PiS). Jednakże tym razem się Państwu znaleźć afery nie udało. Szukajcie dalej. Sugerowałbym przejrzeć prace magisterskie wszystkich posłów PO. Może tam znajdziecie jakiś plagiat? Tylko nie dawajcie do pisania wniosków osób, które nie potrafią go uzasadnić własnymi słowami.

Roman Giertych

http://www.rmf24.pl/

 

O zegarkach Tag Heuer

Kilku prokuratorów, kilkudziesięciu agentów CBA na podstawie zeznań O. szuka u mnie zegarków, które jakoby miałem dostać w 2011 r. Tymczasem taki zegarek znajduje się na ręku w 2013r. u byłego dyrektora Mieczysława O.,który jeszcze w 2016r był doradcą min. Szyszko z PiS.

alt

alt

alt

alt

 

 
Strona 6 z 406