100 dni rządu- Podsumowanie pracy Ministerstwa Środowiska ( listopad 2007 - luty 2008).

W dniu 26 lutego br. prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska, wziął udział w konferencji prasowej, dotyczącej podsumowania pracy Ministerstwa Środowiska w okresie 100 dni rządu oraz planów na  przyszłość. W spotkaniu wzięli również udział Sekretarz Stanu, Stanisław Gawłowski,  Podsekretarz Stanu w MŚ Henryk Jacek Jezierski - Główny Geolog Kraju, Podsekretarz Stanu w MŚ Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu, Maciej Trzeciak - Główny Konserwator Przyrody -  oraz Dyrektor Generalny Ministerstwa Środowiska, Bernard Błaszczyk.

- Obejmując resort środowiska - powiedział minister Maciej Nowicki  - zorientowaliśmy się, że wiele rzeczy musimy szybko zmienić. Zwróćmy uwagę np. na dotychczasowe kontakty z UE. Obejmując ministerstwo zastaliśmy przykłady naruszenia prawa wspólnotowego, 27 postępowań, które toczą się przeciwko Polsce w zakresie ochrony przyrody, ale nie tylko,  jest skarga do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dotycząca obwodnicy Augustowa i niewystarczającej liczby obszarów Natura 2000. 

 

Więcej…
 

Ekolodzy nad rzeką

W niedzielę w Sławnie zaplanowano Ekologiczny Spływ Kajakowy. Głównym organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Rzeki Wieprzy. Uczestnicy spływu będą mieli za zadanie oczyścić ze śmieci koryto i brzegi rzeki płynącej w granicach miasta.

- Każdego roku, podczas spływu, zbieramy kilkadziesiąt worków śmieci - mówią organizatorzy. - Pocieszający jest fakt, że rośnie liczba uczestników akcji.
Wieprza jest siedliskiem m.in. łososia atlantyckiego, troci wędrownej, pstrąga potokowego, tęczowego i źródlanego, płoci, okonia, szczupaka. Są tu tarliska większości wymienionych gatunków ryb.

Spływ rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 9 na placu Wyszyńskiego w Sławnie. Imprezę objął patronatem wiceminster środowiska Stanisław Gawłowski.
 

Majówka Platformy Obywatelskiej

Dnia 17 maja 2008 roku w Sianożętach odbyła się majówka Platformy Obywatelskiej. Licznie przybyli członkowie partii wraz z rodzinami spędzili miło czas grillując, biorąc udział w zawodach strzeleckich, rozgrywkach tenisa stołowego oraz meczu siatkówki. Pełna galeria zdjęć na do obejrzenia tutaj.
 

Ale numer z tego posła...

Numerolożka „Złota Rybka" Marzenna Okulewicz sprawdziła dla „Głosu", co o naszych parlamentarzystach mówią liczby. Wedle tajników numerologii prześwietliła ich daty urodzin i przedstawiła taką oto charakterystykę.

Stanisław Gawłowski (27.11.1968)

Koszaliński poseł Platformy Obywatelskiej jest osobą silną i żywiołową, Zawsze oddaje się bez reszty wszystkiemu, czym jest zainteresowany lub w co się angażuje, ponieważ nie potrafi i nie może robić niczego połowicznie. Spośród wszystkich naszych parlamentarzystów liczby przepowiadają mu największą karierę. Koncentrację umysłu i niezłomną wolę zawsze podporządkowuje swoim ambicjom. Energiczny, wojowniczy, efektywny, śmiały i przedsiębiorczy. Ma zdolność do przewodzenia i zarządzania wielkimi przedsięwzięciami lub grupami ludzi.

Orędownik sprawiedliwości społecznej, zawsze gotowy bronić tych, którzy tego potrzebują. Jest odważny, uczciwy i odpowiedzialny za swoje czyny, czego wymaga także od innych. Osobowość surowa, radykalna i ekstremistyczna. Nie akceptuje kompromisów i zawsze daje z siebie wszystko. Żywotny, aktywny i otwarty, Szlachetność posła i wielkoduszność sprzyjają służbie innym.
 
Strona 479 z 480