Nowy Przewodniczący i nowe drogi w regionie

W dniu 10 stycznia 2009 roku Zachodniopomorska Platforma Obywatelska RP zorganizowała konferencję prasą, podczas której przedstawiono: wyniki głosowania Zarządu Regionu PO dotyczące powołania p.o. Przewodniczącego Regionu oraz inwestycje drogowe w województwie zachodniopomorskim.

W związku z decyzją władz krajowych Platformy Obywatelskiej o zakazie łączenia stanowisk w ministerstwach ze stanowiskami przewodniczących Platformy Obywatelskiej w regionach, dotychczasowy Przewodniczący Stanisław Gawłowski, pełniący w Ministerstwie Środowiska funkcję Sekretarza Stanu, ogłosił 20 grudnia 2008 r. decyzję o rezygnacji ze stanowiska Przewodniczącego Regionu Zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej RP. Konsekwencją tej decyzji była konieczność powołania p.o. Przewodniczącego Regionu, do czasu wyborów nowych władz wszystkich struktur Platformy Obywatelskiej RP.

Więcej…
 

X lat koszalińskiego powiatu ziemskiego.

1 stycznia minęło 10 lat od wejścia w życie reformy administracyjnej, która choć zabrała Koszalinowi rangę miasta wojewódzkiego, powołała do istnienia Powiat Koszaliński. Fetowany w piątek jubileusz stał się okazją do przypomnienia najważniejszych osiągnięć samorządu oraz wyróżnienia osób, instytucji i podmiotów, które najmocniej przyczyniły się do rozwoju powiatu.

Tradycyjnie co roku w pierwszych dnia stycznia starosta Powiatu Koszalińskiego organizuje spotkanie radnych, zarządu powiatu, przedstawicieli poszczególnych wydziałów starostwa a także jednostek podlegających powiatowi. Na ogól służy ono podsumowaniu roku i prezentacji planów. Tym razem było inaczej.

Więcej…
 

Wywiad z wiceministrem Gawłowskim o zachodniopomorskich sprawach.

1. Jak Pan ocenia dwa lata rządów Platformy Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim?
Przed dwoma laty Platforma Obywatelska odniosła wielki sukces, jak żadne inne ugrupowanie w historii województwa zachodniopomorskiego. Członkowie Platformy Obywatelskiej odpowiadają za rozwój większości powiatów, wielu miast oraz gmin. Skutecznie rozwiązują problemy wspólnot samorządowych i działają na rzecz społeczności lokalnych. Powstają nowe drogi , hale sportowe, boiska w ramach programu „Orlik”. Nasze województwo jest trzecie w Polsce pod względem ilości budowy Orlików, choć nie jesteśmy trzecim co do wielkości województwem w Polsce. Jako jedni z pierwszych uruchomiliśmy wydatkowanie pieniędzy unijnych. Poprzez skuteczne zarządzanie szpitale w województwie zachodniopomorskim są najmniej zadłużone w Polsce. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z odpowiedzialności , która na nas ciąży, co czasami przesłania ciężką pracę wielu osób.

Więcej…
 

Darłowo uhonorowało posła i pisarza.

W sobotę 6 grudnia w sali portretowej w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie nastąpiło wręczenie dwóch zaszczytnych aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowo.. Na wniosek burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza Radni na sesji Rady Miejskiej 16 września 2008 r. radni jednomyślnie podjęli dwie uchwały o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowa Stanisławowi Gawłowskiemu i Markowi Krajewskiemu Wręczenia zaszczytnych aktów nadania wraz z kluczami do bram miasta i pieczęcią dokonali przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz i burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Darłowo jest zaszczytnym dowodem uznania dla Stanisława Gawłowskiego za szczególnie trwały wkład w rozwój, znaczenie i sławę miasta Darłowa. Przyjęcie w poczet honorowych obywateli miasta Darłowa tak skutecznego polityka, posła i działacza samorządowego jest dla naszego miasta zaszczytem i wyróżnieniem. Dumny z tego honorowego wyróżnienia Stanisław Gawłowski dziękował serdecznie darłowskiemu samorządowi i życzył mu dalszego rozwoju.

Więcej…
 
Strona 477 z 480