X lat koszalińskiego powiatu ziemskiego.

1 stycznia minęło 10 lat od wejścia w życie reformy administracyjnej, która choć zabrała Koszalinowi rangę miasta wojewódzkiego, powołała do istnienia Powiat Koszaliński. Fetowany w piątek jubileusz stał się okazją do przypomnienia najważniejszych osiągnięć samorządu oraz wyróżnienia osób, instytucji i podmiotów, które najmocniej przyczyniły się do rozwoju powiatu.

Tradycyjnie co roku w pierwszych dnia stycznia starosta Powiatu Koszalińskiego organizuje spotkanie radnych, zarządu powiatu, przedstawicieli poszczególnych wydziałów starostwa a także jednostek podlegających powiatowi. Na ogól służy ono podsumowaniu roku i prezentacji planów. Tym razem było inaczej.

Więcej…
 

Wywiad z wiceministrem Gawłowskim o zachodniopomorskich sprawach.

1. Jak Pan ocenia dwa lata rządów Platformy Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim?
Przed dwoma laty Platforma Obywatelska odniosła wielki sukces, jak żadne inne ugrupowanie w historii województwa zachodniopomorskiego. Członkowie Platformy Obywatelskiej odpowiadają za rozwój większości powiatów, wielu miast oraz gmin. Skutecznie rozwiązują problemy wspólnot samorządowych i działają na rzecz społeczności lokalnych. Powstają nowe drogi , hale sportowe, boiska w ramach programu „Orlik”. Nasze województwo jest trzecie w Polsce pod względem ilości budowy Orlików, choć nie jesteśmy trzecim co do wielkości województwem w Polsce. Jako jedni z pierwszych uruchomiliśmy wydatkowanie pieniędzy unijnych. Poprzez skuteczne zarządzanie szpitale w województwie zachodniopomorskim są najmniej zadłużone w Polsce. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z odpowiedzialności , która na nas ciąży, co czasami przesłania ciężką pracę wielu osób.

Więcej…
 

Darłowo uhonorowało posła i pisarza.

W sobotę 6 grudnia w sali portretowej w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie nastąpiło wręczenie dwóch zaszczytnych aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowo.. Na wniosek burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza Radni na sesji Rady Miejskiej 16 września 2008 r. radni jednomyślnie podjęli dwie uchwały o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowa Stanisławowi Gawłowskiemu i Markowi Krajewskiemu Wręczenia zaszczytnych aktów nadania wraz z kluczami do bram miasta i pieczęcią dokonali przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz i burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Darłowo jest zaszczytnym dowodem uznania dla Stanisława Gawłowskiego za szczególnie trwały wkład w rozwój, znaczenie i sławę miasta Darłowa. Przyjęcie w poczet honorowych obywateli miasta Darłowa tak skutecznego polityka, posła i działacza samorządowego jest dla naszego miasta zaszczytem i wyróżnieniem. Dumny z tego honorowego wyróżnienia Stanisław Gawłowski dziękował serdecznie darłowskiemu samorządowi i życzył mu dalszego rozwoju.

Więcej…
 

"Ochrona środowiska - obszar wspólnej odpowiedzialności" - tematem konferencji w RZWG we Włocławku, w której wziął udział Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. ( 9.06.2008).


Podczas spotkania odbyły się prelekcje na temat walorów środowiska przyrodniczego regionu włocławskiego, możliwości finansowania działań na rzecz ochrony środowiska oraz stopnia wodnego we Włocławku w aspekcie gospodarczym. Poinformowano również o działaniach parlamentarzystów i samorządowców na rzecz "Ekologicznego bezpieczeństwa stopnia wodnego we Włocławku". Podczas wizyty we Włocławku z prezentacją wystąpił również Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.


Po zakończeniu sesji, uczestnicy spotkania zwiedzili obiekty włocławskiej zapory wodnej oraz elektrowni, a następnie wzięli udział w konferencji prasowej. Uczestnikami spotkania we Włocławku byli samorządowcy z regionu, marszałek woj. kujawsko-pomorskiego,  wojewoda włocławski oraz parlamentarzyści.
 
Strona 477 z 480