III konferencja "Rynek energetyki wiatrowej w Polsce" (11-12 marca 2008 r. , Ożarów mazowiecki).

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Stanisław Gawłowski oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, Maciej Trzeciak, wezmą udział w III konferencji "Rynek energetyki wiatrowej w Polsce". Podczas spotkania oceniona zostanie  bieżąca sytuacja w zakresie zmian dokonywanych na rynku energetycznym, a także postęp wdrażania zmian legislacyjnych i plany rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce.

11 marca br. o godz. 10.45 Ministrowie S. Gawłowski oraz  M. Trzeciak  wezmą  udział w konferencji prasowej.

 

Więcej…
 

100 dni rządu- Podsumowanie pracy Ministerstwa Środowiska ( listopad 2007 - luty 2008).

W dniu 26 lutego br. prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska, wziął udział w konferencji prasowej, dotyczącej podsumowania pracy Ministerstwa Środowiska w okresie 100 dni rządu oraz planów na  przyszłość. W spotkaniu wzięli również udział Sekretarz Stanu, Stanisław Gawłowski,  Podsekretarz Stanu w MŚ Henryk Jacek Jezierski - Główny Geolog Kraju, Podsekretarz Stanu w MŚ Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu, Maciej Trzeciak - Główny Konserwator Przyrody -  oraz Dyrektor Generalny Ministerstwa Środowiska, Bernard Błaszczyk.

- Obejmując resort środowiska - powiedział minister Maciej Nowicki  - zorientowaliśmy się, że wiele rzeczy musimy szybko zmienić. Zwróćmy uwagę np. na dotychczasowe kontakty z UE. Obejmując ministerstwo zastaliśmy przykłady naruszenia prawa wspólnotowego, 27 postępowań, które toczą się przeciwko Polsce w zakresie ochrony przyrody, ale nie tylko,  jest skarga do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dotycząca obwodnicy Augustowa i niewystarczającej liczby obszarów Natura 2000. 

 

Więcej…
 

Ekolodzy nad rzeką

W niedzielę w Sławnie zaplanowano Ekologiczny Spływ Kajakowy. Głównym organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Rzeki Wieprzy. Uczestnicy spływu będą mieli za zadanie oczyścić ze śmieci koryto i brzegi rzeki płynącej w granicach miasta.

- Każdego roku, podczas spływu, zbieramy kilkadziesiąt worków śmieci - mówią organizatorzy. - Pocieszający jest fakt, że rośnie liczba uczestników akcji.
Wieprza jest siedliskiem m.in. łososia atlantyckiego, troci wędrownej, pstrąga potokowego, tęczowego i źródlanego, płoci, okonia, szczupaka. Są tu tarliska większości wymienionych gatunków ryb.

Spływ rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 9 na placu Wyszyńskiego w Sławnie. Imprezę objął patronatem wiceminster środowiska Stanisław Gawłowski.
 

Majówka Platformy Obywatelskiej

Dnia 17 maja 2008 roku w Sianożętach odbyła się majówka Platformy Obywatelskiej. Licznie przybyli członkowie partii wraz z rodzinami spędzili miło czas grillując, biorąc udział w zawodach strzeleckich, rozgrywkach tenisa stołowego oraz meczu siatkówki. Pełna galeria zdjęć na do obejrzenia tutaj.
 
Strona 475 z 476