Darłowo uhonorowało posła i pisarza.

W sobotę 6 grudnia w sali portretowej w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie nastąpiło wręczenie dwóch zaszczytnych aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowo.. Na wniosek burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza Radni na sesji Rady Miejskiej 16 września 2008 r. radni jednomyślnie podjęli dwie uchwały o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowa Stanisławowi Gawłowskiemu i Markowi Krajewskiemu Wręczenia zaszczytnych aktów nadania wraz z kluczami do bram miasta i pieczęcią dokonali przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz i burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Darłowo jest zaszczytnym dowodem uznania dla Stanisława Gawłowskiego za szczególnie trwały wkład w rozwój, znaczenie i sławę miasta Darłowa. Przyjęcie w poczet honorowych obywateli miasta Darłowa tak skutecznego polityka, posła i działacza samorządowego jest dla naszego miasta zaszczytem i wyróżnieniem. Dumny z tego honorowego wyróżnienia Stanisław Gawłowski dziękował serdecznie darłowskiemu samorządowi i życzył mu dalszego rozwoju.

Więcej…
 

"Ochrona środowiska - obszar wspólnej odpowiedzialności" - tematem konferencji w RZWG we Włocławku, w której wziął udział Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. ( 9.06.2008).


Podczas spotkania odbyły się prelekcje na temat walorów środowiska przyrodniczego regionu włocławskiego, możliwości finansowania działań na rzecz ochrony środowiska oraz stopnia wodnego we Włocławku w aspekcie gospodarczym. Poinformowano również o działaniach parlamentarzystów i samorządowców na rzecz "Ekologicznego bezpieczeństwa stopnia wodnego we Włocławku". Podczas wizyty we Włocławku z prezentacją wystąpił również Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.


Po zakończeniu sesji, uczestnicy spotkania zwiedzili obiekty włocławskiej zapory wodnej oraz elektrowni, a następnie wzięli udział w konferencji prasowej. Uczestnikami spotkania we Włocławku byli samorządowcy z regionu, marszałek woj. kujawsko-pomorskiego,  wojewoda włocławski oraz parlamentarzyści.
 

Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska z wizytą na Podlasiu ( 29 kwietnia 2008r., Białystok, Hajnówka, Białowieża ).


W planach ministra są m.in. spotkania  z  samorządowcami i przedstawicielami Związku Gmin Nadbiebrzańskich. Stanisław Gawłowski będzie również rozmawiał z przedstawicielami Lasów Państwowych oraz naukowcami z białowieskiej placówki PAN.

 

Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, gościem honorowym pierwszego spotkania Konwentu Marszałków Województw RP w Województwie Zachodniopomorskim. (16.04.2008)

Temat przewodnim spotkania będzie X- lecie powołania do życia Samorządów Województw. Konwent Marszałków Województw RP jest organem opiniotwórczo - doradczym, który reprezentuje interesy regionów. Podczas spotkań omawiane są najważniejsze problemy z jakimi borykają się samorządy województw oraz opracowywane są koncepcje, zmiany organizacyjne i ustawodawcze.

W obradach Konwentu biorą udział przedstawiciele władz państwa, instytucji europejskich oraz poszczególnym regionów.

Więcej…
 
Strona 474 z 476