Zasłużony dla rolnictwa

W dniu 26 stycznia 2009 roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uhonorował Stanisława Gawłowskiego Odznaką Honorową "Zasłużony dla rolnictwa".

 

Nowy Przewodniczący i nowe drogi w regionie

W dniu 10 stycznia 2009 roku Zachodniopomorska Platforma Obywatelska RP zorganizowała konferencję prasą, podczas której przedstawiono: wyniki głosowania Zarządu Regionu PO dotyczące powołania p.o. Przewodniczącego Regionu oraz inwestycje drogowe w województwie zachodniopomorskim.

W związku z decyzją władz krajowych Platformy Obywatelskiej o zakazie łączenia stanowisk w ministerstwach ze stanowiskami przewodniczących Platformy Obywatelskiej w regionach, dotychczasowy Przewodniczący Stanisław Gawłowski, pełniący w Ministerstwie Środowiska funkcję Sekretarza Stanu, ogłosił 20 grudnia 2008 r. decyzję o rezygnacji ze stanowiska Przewodniczącego Regionu Zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej RP. Konsekwencją tej decyzji była konieczność powołania p.o. Przewodniczącego Regionu, do czasu wyborów nowych władz wszystkich struktur Platformy Obywatelskiej RP.

Więcej…
 

X lat koszalińskiego powiatu ziemskiego.

1 stycznia minęło 10 lat od wejścia w życie reformy administracyjnej, która choć zabrała Koszalinowi rangę miasta wojewódzkiego, powołała do istnienia Powiat Koszaliński. Fetowany w piątek jubileusz stał się okazją do przypomnienia najważniejszych osiągnięć samorządu oraz wyróżnienia osób, instytucji i podmiotów, które najmocniej przyczyniły się do rozwoju powiatu.

Tradycyjnie co roku w pierwszych dnia stycznia starosta Powiatu Koszalińskiego organizuje spotkanie radnych, zarządu powiatu, przedstawicieli poszczególnych wydziałów starostwa a także jednostek podlegających powiatowi. Na ogól służy ono podsumowaniu roku i prezentacji planów. Tym razem było inaczej.

Więcej…
 

Wywiad z wiceministrem Gawłowskim o zachodniopomorskich sprawach.

1. Jak Pan ocenia dwa lata rządów Platformy Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim?
Przed dwoma laty Platforma Obywatelska odniosła wielki sukces, jak żadne inne ugrupowanie w historii województwa zachodniopomorskiego. Członkowie Platformy Obywatelskiej odpowiadają za rozwój większości powiatów, wielu miast oraz gmin. Skutecznie rozwiązują problemy wspólnot samorządowych i działają na rzecz społeczności lokalnych. Powstają nowe drogi , hale sportowe, boiska w ramach programu „Orlik”. Nasze województwo jest trzecie w Polsce pod względem ilości budowy Orlików, choć nie jesteśmy trzecim co do wielkości województwem w Polsce. Jako jedni z pierwszych uruchomiliśmy wydatkowanie pieniędzy unijnych. Poprzez skuteczne zarządzanie szpitale w województwie zachodniopomorskim są najmniej zadłużone w Polsce. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z odpowiedzialności , która na nas ciąży, co czasami przesłania ciężką pracę wielu osób.

Więcej…
 
Strona 473 z 476