Województwo Zachodniopomorskie przeciwdziała agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży

Województwo Zachodniopomorskie przystąpiło do rządowego programu pod nazwą „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”. Wicemarszałek Województwa Witold Jabłoński, Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski oraz Wojewoda Zachodniopomorski Marcin Zydorowicz podpisali list intencyjny w tej sprawie.
W spotkaniu udział wzięło ponad stu przedstawicieli samorządów z terenu Zachodniopomorskiego, zainteresowanych wspólnym pozyskaniem środków na organizowanie dodatkowych zajęć sportowych dla najmłodszych mieszkańców swoich gmin.

Więcej…
 

Hubertus Expo 2009

W Warszawie rozpoczęły się VI Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji "HUBERTUS EXPO 2009" W uroczystej inauguracji - największej w Polsce, specjalistycznej imprezy wystawienniczej dla sektora łowieckiego i strzeleckiego - wziął udział Sekretarz Stanu w MŚ Stanisław Gawłowski.

Na Targach organizowane są liczne imprezy towarzyszące, takie jak wystawa trofeów myśliwskich, pokazy kynologiczne, koncerty muzyki myśliwskiej czy zawody strzeleckie i seminaria. Organizatorzy szacują, że co roku w Targach Hubertus Expo uczestniczy około 100 wystawców i blisko 10 tys. odwiedzających.

Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji "Hubertus Expo 2009" odbywają się od 17 do 19 kwietnia br. na terenie Warszawskiego Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.
 

Parlamentarzyści o inwestycjach w Białogardzie i głównych założeniach kampanii wyborczej

Parlamentarzyści przedstawili realizowane w powiecie białogardzkim inwestycje, które udało się przeprowadzić z inicjatywy Platformy Obywatelskiej przy współpracy zarówno władz lokalnych, regionalnych, jak i rządowych.

18 kwietnia br. w Białogardzie odbyła się konferencja prasowa Zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej RP, w której uczestniczyli: Grażyna Anna Sztark – Senator RP, Sebastian Karpiniuk – przewodniczący Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego PO, Stanisław Gawłowski – wiceprzewodniczący Zarządu Regionu oraz posłowie na Sejm i jednocześnie kandydaci zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego Magdalena Kochan i Sławomir Nitras.

Parlamentarzyści przedstawili realizowane w powiecie białogardzkim inwestycje, które udało się przeprowadzić z inicjatywy Platformy Obywatelskiej przy współpracy zarówno władz lokalnych, regionalnych, jak i rządowych. Przedstawione zostały również główne założenia kampanii wyborczej kandydatów PO w naszym regionie.

Więcej…
 

Fundusze działają strategicznie

Warszawskie obrady nad Wspólną Strategią Funduszy. Od lewej: Andrzej Żyłajtys, zastępca prezesa WFOŚiGW we Wrocławiu; Małgorzata Skucha, zastępca prezesa NFOŚiGW; Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska; Wiesław Bury, zastępca prezesa WFOŚiGW w Krakowie oraz Jerzy Ignaszak i Krzysztof Strynkowski - zastępcy prezesa WFOŚiGW we Wrocławiu.Ani na poziomie rządu, ani na poziomie Ministerstwa Środowiska nikt nie planuje likwidacji wojewódzkich funduszy. Wręcz przeciwnie. Będziemy umacniać i doskonalić dotychczasowy system finansowania ochrony środowiska - twierdzi Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Przedstawiciele największych instytucji finansujących proekologiczne przedsięwzięcia zjechali do Warszawy na spotkanie, którego głównym tematem była Wspólna Strategia Działania Narodowego oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej…
 
Strona 470 z 480