40 rocznica Zakladu Karnego w Starem Bornem

W dniu 29 czerwca 2009 roku w Starem Bornem i w Bobolicach miały miejsce uroczystości związane z 40 rocznicą utworzenia Zakładu Karnego w Starem Bornem.

Z tej okazji w zakładzie dokonano otwarcia nowej, ekologicznej kotłowni opalanej zrębkami drewna.

Natomiast w Bobolicach odprawiono uroczystą mszę świętą połączoną z poświęceniem i przekazaniem Dyrektorowi ZK sztandaru. Fundatorzy to załoga zakładu, emeryci orraz osoby prywatne współpracujące z zakładem karnym.
 

NFOŚiGW przeznaczy 10 mln zł na pomoc ofiarom powodzi.

Pomoc finansowa dla obszarów dotkniętych powodzią była tematem konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 30 czerwca br. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział Sekretarz stanu w MŚ Stanisław Gawłowski i Prezes NFOŚiGW Jan Rączka.

Podczas konferencji poinformowano o uruchomieniu kwoty 10 mln zł ze środków NFOŚiGW na wsparcie służb działających w rejonie klęski żywiołowej (5 mln zł) oraz na zapewnienie finansowania najpilniejszych projektów służących przywróceniu prawidłowego funkcjonowania infrastruktury bytowej m.in. ujęć wody pitnej, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej czy zalanych kotłowni. Narodowy Fundusz współpracować będzie w tym zakresie z wojewódzkimi funduszami i administracją lokalną województw, które zostały dotknięte powodzią.

Więcej…
 

Program Eko-Polska – jest deklaracja współpracy

W Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie deklaracji Ministrów o współpracy przy wdrażaniu Programu „Eko-Polska". W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Stanisław Gawłowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia - Jakub Szulc, Minister Sportu i Turystyki - Mirosław Drzewiecki oraz Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w tym resorcie.

- Spotkał nas dzisiaj zaszczyt zakończyć i rozpocząć współpracę. Zakończyć w części dotyczącej przygotowania dokumentu i Programu pod nazwą Eko-Polska i rozpocząć bliską współpracę z ministrami sportu i turystyki, rolnictwa i rozwoju wsi oraz zdrowia, dotyczącą wspólnego działania na rzecz promocji Polski - powiedział podczas gali sekretarz stanu w MŚ Stanisław Gawłowski. Wiceminister mówił również o promocji Polski  jako nowoczesnego kraju dążącego do realizacji pakietu klimatycznego, posiadającego wielki potencjał przyrodniczy i ekologiczny, doskonale radzącego sobie z problemami dotyczącymi  produkcji zdrowej,  ekologicznej żywności, w którym świetnie funkcjonują uzdrowiska.

Więcej…
 

Do Mielna pociągnie planowo i oficjalnie

Choć pierwszy po zimowej przerwie pociąg z Koszalina do Mielna wyruszył planowo, w sobotę o godz. 7.20, to oficjalne wznowienie sezonowego połączenia miasta z najbliższym nadmorskim kurortem urządzono o godz. 11.00 na peronie 2 koszalińskiego dworca PKP.

Przybyli zaproszeni goście: wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, marszałek zachodniopomorski Władysław Husejko, przewodniczący koszalińskiej Rady Miejskiej i wiceprezydent Andrzej Jakubowski. Nie mogło zabraknąć Tomasza Bernackiego, radnego miejskiego PO, jednego z pomysłodawców odbudowy połączenia oraz przedstawicieli przewoźnika - PKP Przewozy Regionalne.

Więcej…
 
Strona 464 z 480