Wiceminister Stanisław Gawłowski o ochronie przeciwpowodziowej i logistyce humanitarnej

Budowa obwałowań Odry do przyszłego roku oraz zbiornika "Racibórz" do 2015 - to główne ustalenia będące efektem spotkania Stanisława Gawłowskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska z Wicewojewodą Opolskim Antonim Jastrzembskim.

Wiceminister Gawłowski spotkał się z wicewojewodą 3 czerwca 2009 r. W trakcie rozmowy zostały poruszone zagadnienia ochrony przeciwpowodziowej Opolszczyzny. W spotkaniu uczestniczyli także: Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, Posłanka Danuta Jazłowiecka oraz dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej z Wrocławia i Gliwic.

Więcej…
 

Komentarz na temet wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego

Stanisław Gawłowski, wiceprzewodniczący zachodniopomorskiej PO i wiceminister środowiska: Nasz wynik w kraju i regionie postrzegam jako wielki sukces. Spodziewaliśmy się wygranej, ale notowania przerosły oczekiwania. Naprawdę nie sadziłem, że poparcie będzie tak duże.

To znaczy, że ludzie nam zaufali i mamy tego świadomość, że nie można tego zmarnować. Wynik pokazuje jednocześnie, że choć PiS prowadziło bardzo ostrą kampanię, organizowało w województwie wizyty prezydenta oraz Jarosława Kaczyńskiego, to nic to nie dało, Straszono ludzi nami, Niemcami, ale społeczeństwo nie uwierzyło w te banialuki.
 

Posiedzenie Krajowej Rady Gospodarki Wodnej z udziałem wiceministra Stanisława Gawłowskiego

Sekretarz Stanu w MŚ Stanisław Gawłowski wziął udział posiedzeniu Krajowej Rady Gospodarki Wodnej. W spotkaniu, które odbyło się w czwartek 4 czerwca br. w Ministerstwie Środowiska wzięli udział prezes KZGW dr Leszek Karwowski i Przewodniczący Krajowej Rady Gospodarki Wodnej prof. Marek Gromiec.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. na temat postanowień stanowiska ministerialnego podczas Światowego Forum Wodnego w Istambule. Omówiono również kwestie dotyczące planu gospodarowania wodami dla obszaru dorzecza Wisły.

Źródło: www.mos.gov.pl

 

Dwie dekady NFOŚiGW

"NFOŚiGW 1989-2009. Dwadzieścia lat na rzecz ekorozwoju" to temat sesji popularno-naukowej, która odbyła się w Pałacu Staszica PAN w Warszawie. W uroczystości z okazji 20-lecia powstania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wzięli udział Minister Środowiska Maciej Nowicki i Sekretarz Stanu w MŚ Stanisław Gawłowski.

Podczas sesji podsumowano 20 lat działalności na rzecz poprawy stanu środowiska w Polsce. Zaprezentowano efekty dwóch dekad funkcjonowania NFOŚiGW i 15 lat współpracy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Więcej…
 
Strona 463 z 477