Konferenca pt. "Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, a obowiązki gmin wynikające z Traktatu Akcesyjnego" w Gliwicach. (27.01.2009)

Starostwo Powiatowe w Gliwicach było gospodarzem konferencji pt. "Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, a obowiązki gmin wynikające z Traktatu Akcesyjnego". Głównym prelegentem na konferencji był Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Ja natomiast skorzystałam z okazji aby przedstawicielom samorządów zmiany wprowadzone w ustawie o systemie oświaty.

W konferencji wzięli także udział Ewa Gębicka-Matusz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego i jej zastępca Kazimierz Dul oraz Urszula Machlarz, główny specjalista w Wydziale Rozwoju Regionalnego.
 

70-lecie Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu. (12.09.2008)

W ramach obchodów 70-lecia Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu, w Zakopanem na ul. Kościuszki otwarto pierwszy w Polsce multimedialny kiosk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który pozwoli na bieżąco sprawdzić prognozowaną w Tatrach pogodę.
Otwarcia dokonali: Stanisław Gawłowski - Wiceminister Środowiska, Mieczysław Ostojski - dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Andrzej Gut-Mostowy - Poseł na Sejm RP, Andrzej Gąsienica-Makowski - Starosta Powiatu Tatrzańskiego oraz Janusz Majcher - Burmistrz Miasta Zakopane. Podczas uroczystości w zakopiańskim Urzędzie Miasta Andrzej Gut-Mostowy podziękował w imieniu mieszkańców i przyjeżdżających pod Tatry turystów za multimedialny kiosk meteorologiczny, a od Wiceministra otrzymał okolicznościowy jubileuszowy medal.
 

Wizyta Wiceministra Środowiska w Mszanie Dolnej. (11.11.2008)

W czwartek 11 września przebywający na Podhalu Wiceminister Środowiska Pan Stanisław Gawłowski odwiedził Mszanę Dolną.

Główne tematy spotkania zorganizowanego w Urzędzie Gminy:
- Funkcjonowanie i dalszy rozwój Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa  oraz  Związku  Gmin Dorzecza Rzeki Łososina,
- Rozwój stacji narciarskiej na Śnieżnicy oraz budowa tras biegowych w tym rejonie,
- Finansowanie odnawialnych źródeł energii.

 

Konferencja z udziałem Wiceministra Środowiska Stanisława Gawłowskiego nt. „Ochrona Środowiska w Unii Europejskiej – stan realizacji zobowiązań oraz możliwości dofinansowania”. (7.07.2008)

W dniu 7 lipca 2008r. w Sali Herbowej Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku odbyła się konferencja z udziałem Wiceministra Środowiska Stanisława Gawłowskiego nt. „Ochrona Środowiska w Unii Europejskiej – stan realizacji zobowiązań oraz możliwości dofinansowania”.

Otwarcia dokonali organizatorzy konferencji – Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski oraz Prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Gmin Wiejskich – Błażej Konkol.

Wiceminister Środowiska, Stanisław Gawłowski, zaprezentował uczestnikom sympozjum zobowiązania wobec Unii Europejskiej wynikające z przystąpienia Polski do traktatu oraz przedstawił kwestię finansowania ze środków unijnych przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska w latach 2007 – 2013.

Więcej…
 
Strona 463 z 469