Miliony euro na finansowanie projektów środowiskowych w Polsce

Polska - krajem najlepiej wdrażającym spośród 16 beneficjentów, a Ministerstwo Środowiska - najlepiej wdrażającą instytucją pośredniczącą w Polsce – poinformowali uczestnicy konferencji prasowej poświęconej finansowaniu przedsięwzięć środowiskowych z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF).

 

W spotkaniu wzięli udział Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Enok Nygaard, Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. Spotkanie odbyło się 15 października br., w Warszawie.

Więcej…
 

W trosce o nasze zdrowie i życie

Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski i Starosta Krzysztof Lis wręczyli przedstawicielom Pogotowia Ratunkowego Szpitala w Szczecinku Sp. z o.o. kluczyki do dwóch nowo zakupionych karetek, wyposażonych w najwyższej klasy wysoko specjalistyczny sprzęt.

Zakupione pojazdy to specjalistyczne karetki Mercedes Benz/Autoform Sprinter 316 CDI - ambulanse z zabudową i najnowocześniejszym wyposażeniem medycznym.

Więcej…
 

Kompleksowe rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej dla miasta Wałcza

W dniu 2 października 2009 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Wałcza odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu pn. "Kompleksowe rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej dla miasta Wałcza".

Umowę podpisali: ze strony NFOŚiGW w Warszawie - Pani Małgorzata Skucha - z-ca Przezesa Zarządu, ze strony ZWiK Sp. z o.o. w Wałczu - Pani Jolanta Żuk - p.o. Przezesa Zarządu.

Więcej…
 

Już są kilometry sieci i kanalizacji

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty zorganizował w kołobrzeskiej Hali Milenium konferencję na temat postępów w wielkim projekcie o nazwie „Zintegrowana gospodarka wodno-ściekowa w dorzeczu Parsęty". Zakończono już trzy z dziewięciu zaplanowanych kontraktów.  

Cały projekt realizowany przez Związek i spółki wodociągowo-kanalizacyjne z Białogardu, Szczecinka i Kołobrzegu ma na celu wymianę starych i niesprawnych urządzeń oraz podłączenie do sieci mieszkańców, którzy jeszcze nie mają dostępu do kanalizacji i wodociągów. Ma to poprawić poziom życia mieszkańców, a także stworzyć perspektywy rozwoju gospodarczego i turystycznego. Jest to trzeci co do wielkości tego typu projekt w Polsce i drugi w województwie zachodniopomorskim. Przygotowano dziewięć dużych kontraktów. Trzy z nich już się zakończyły. Całość robót ma być zakończona w grudniu 2010 roku.

Więcej…
 
Strona 457 z 480