W trosce o nasze zdrowie i życie

Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski i Starosta Krzysztof Lis wręczyli przedstawicielom Pogotowia Ratunkowego Szpitala w Szczecinku Sp. z o.o. kluczyki do dwóch nowo zakupionych karetek, wyposażonych w najwyższej klasy wysoko specjalistyczny sprzęt.

Zakupione pojazdy to specjalistyczne karetki Mercedes Benz/Autoform Sprinter 316 CDI - ambulanse z zabudową i najnowocześniejszym wyposażeniem medycznym.

Więcej…
 

Kompleksowe rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej dla miasta Wałcza

W dniu 2 października 2009 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Wałcza odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu pn. "Kompleksowe rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej dla miasta Wałcza".

Umowę podpisali: ze strony NFOŚiGW w Warszawie - Pani Małgorzata Skucha - z-ca Przezesa Zarządu, ze strony ZWiK Sp. z o.o. w Wałczu - Pani Jolanta Żuk - p.o. Przezesa Zarządu.

Więcej…
 

Już są kilometry sieci i kanalizacji

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty zorganizował w kołobrzeskiej Hali Milenium konferencję na temat postępów w wielkim projekcie o nazwie „Zintegrowana gospodarka wodno-ściekowa w dorzeczu Parsęty". Zakończono już trzy z dziewięciu zaplanowanych kontraktów.  

Cały projekt realizowany przez Związek i spółki wodociągowo-kanalizacyjne z Białogardu, Szczecinka i Kołobrzegu ma na celu wymianę starych i niesprawnych urządzeń oraz podłączenie do sieci mieszkańców, którzy jeszcze nie mają dostępu do kanalizacji i wodociągów. Ma to poprawić poziom życia mieszkańców, a także stworzyć perspektywy rozwoju gospodarczego i turystycznego. Jest to trzeci co do wielkości tego typu projekt w Polsce i drugi w województwie zachodniopomorskim. Przygotowano dziewięć dużych kontraktów. Trzy z nich już się zakończyły. Całość robót ma być zakończona w grudniu 2010 roku.

Więcej…
 

Konferencja prasowej poświęconej projektowi „Zintegrowana gospodarka wodno – ściekowa w dorzeczu Parsęty”

Stanisław Gawłowski z Ministerstwa Ochrony Środowiska wziął udział w konferencji prasowej poświęconej projektowi „Zintegrowana gospodarka wodno - ściekowa w dorzeczu Parsęty”.

Poinformowano na niej o ukończeniu trzech z dziewięciu kontraktów w ramach tej inwestycji. Całość w Rejonie Kołobrzeg ma kosztować 72 miliony euro, gdzie większość pochodzi z Funduszu Spójności. Wybudowano ponad 26 kilometrów nowej sieci wodociągowej i 73 sanitarnej.

Więcej…
 
Strona 457 z 480