Konferencja prasowa i konferencja odpadowa na targach Pol- Eko w Poznaniu.

25 listopada 2009 r. na konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu miało miejsce uroczyste podpisanie potwierdzenia o dofinansowaniu z Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko dla projektu Systemy kanalizacji zbiorczych aglomeracji gmin Kobylin-Krobia-Pogorzela.
Potwierdzenie o dofinansowaniu w obecności mediów podpisał Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. W imieniu beneficjenta dokument odebrał Bernard Jasiński, Przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich w Strzelcach Wielkich.

Więcej…
 

Podziękowanie za współpracę z Ministerstwem Ochrony Środowiska Izraela

W dniach 25 - 29 października 2009 r. Sekretarz Stanu Stanisław Gawłowski uczestniczył wraz z Dyrektorem IMGW dyrektorem Mieczysławem Ostojskim i Przewodniczącym Rady Naukowej IMGW Januszem Zalewskim w spotkaniu z Dyrektorem Generalnym w Ministerstwie Środowiska dr Yassim Inbar'em (odpowiednikiem Sekretarza Stanu) w Ministerstwie Ochrony Środowiska Izraela w Tel Avivie.


W trakcie pobytu z rąk dr Yassim Inbar'em otrzymał, w podzięce za współpracę, stylizowaną menorę, która jest jednym z najstarszych symboli narodu żydowskiego.

 

Otwarcie Kiosku Meteorologicznego IMGW w Sopocie

W dniu 13.11.2009 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Kiosku Meteorologicznego IMGW w Sopocie, w którym wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska – Stanisław Gawłowski.

Kiosk Meteorologiczny IMGW przekazany został do rozruchu i testowania  ,zgodnie z zawarta Umową z Wykonawcą , w dniu 31.07.2009. Ostateczny odbiór nastąpił po sprawdzeniu niezawodności działania w dniu 21.08.2009.

Z przeprowadzonych przez IMGW obserwacji wynika, że jest ogromne zainteresowanie turystów oraz mieszkańców Sopotu treścią prezentowanych informacji. Niewątpliwie sprzyja temu również lokalizacja obiektu w obrębie centrum Sopotu w rejonie wejścia na molo.

Więcej…
 

Powiat koszaliński przyjazny środowisku

Rozmowa z ministrem środowiska Stanisławem Gawłowskim

Tomasz Wojciechowski (Gazeta Ziemska): Panie ministrze, w jaki sposób planowane uruchomienie spalarni w naszym powiecie pomoże mieszkańcom?

Stanisław Gawłowski: Termiczny zakład obróbki odpadów będzie w sposób skuteczny unieszkodliwiał odpady, które do tej pory trafiają na składowisko śmieci albo często do lasów czy rowów, zanieczyszczając środowisko naturalne. Chciałem tu podkreślić, że to nowoczesny zakład i jest nieszkodliwy dla otoczenia. Poza niezliczonymi zaletami dotyczącymi ochrony środowiska zakład ten pomoże mieszkańcom w naszym powiecie poprzez stworzenie ok. 100 nowych miejsc pracy.

Powiat koszaliński jest miejscem przyjaznym środowisku, ma potencjał ekologiczny?

- Oczywiście tak. Powiat koszaliński i miasto Koszalin są laureatami różnego rodzaju konkursów związanych z ochroną środowiska. Świadczą o tym zrealizowane inwestycje na rzecz gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami oraz edukacja ekologiczna. Wielkie obszary leśne, jeziora, bliskość Morza Bałtyckiego, świadczą o tym, że mamy ogromny potencjał ekologiczny.

Więcej…
 
Strona 456 z 480