Dwudniow wizyta w województwie świętokrzyskim

W dniu 30 czerwca 2010 r. – podczas dwudniowej wizyty w województwie świętokrzyskim – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaszczycił swoją obecnością Pan Stanisław Gawłowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. W czasie spotkania z Zarządem i pracownikami dyskutowano na temat działalności wojewódzkich funduszy, zwłaszcza w zakresie realizacji zadań z udziałem środków unijnych.

Pan Minister gościł również u Wojewody Świętokrzyskiego – Pani Bożentyny Pałki-Koruby.

W pierwszym dniu wizyty – 29 czerwca 2010 r. – odwiedził  poszkodowany podczas czerwcowej powodzi Sandomierz.
Źródło: wfos.com.pl
 

65-lecie RDLP w Szczecinku

19 czerwca galą jubileuszową w kinie Wolność rozpoczęto obchody 65. rocznicy powstania regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Wśród gości, posłów, przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, był także Stanisław Gawłowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Anna Paszkiewicz – zastępca dyrektora generalnego LP, Janusz Dawidziuk – dyrektor BULiGL, oraz byli dyrektorzy RDLP. – Mam duży szacunek i osobiste zobowiązanie w stosunku do ludzi, którzy od dziesiątków lat pokazują, co to znaczy dbałość o Polskę – o polskie lasy, polską przyrodę – mówił wiceminister. – Dzisiaj dyskutujemy jedynie, jak reformować struktury Lasów Państwowych. Ale nie będziemy robić rewolucji, nie chcemy realizować żadnych projektów, które miałyby przekształcić Lasy Państwowe w spółkę... Życzę, aby następne 65 lat przebiegało bez kłopotów – zakończył wiceminister Gawłowski.

Więcej…
 

Nadanie Złotego Kordelasa

W dniu 14 czerwca 2010 r. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie uhonorował Stanisława Gawłowskiego wręczając Złoty Kordelas Leśnika Polskiego wraz z aktem nadania.

 

 

 

 

 

Stanisław Gawłowski nowym przewodniczącym zachodniopomorskiej PO

22 maja w Wałczu zjazd delegatów regionu zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej wybrał Stanisława Gawłowskiego na przewodniczące regionalnych struktur PO.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska wygrał z Posłem do Parlamentu Europejskiego Sławomirem Nitrasem uzyskując 344 głosów delegatów. Sławomira Nitrasa poparło 233 delegatów. W głosowaniu udział wzięło 579 osób, jedna wstrzymała się od głosu.

 
Strona 446 z 477