Otwarcie Kiosku Meteorologicznego IMGW w Sopocie

W dniu 13.11.2009 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Kiosku Meteorologicznego IMGW w Sopocie, w którym wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska – Stanisław Gawłowski.

Kiosk Meteorologiczny IMGW przekazany został do rozruchu i testowania  ,zgodnie z zawarta Umową z Wykonawcą , w dniu 31.07.2009. Ostateczny odbiór nastąpił po sprawdzeniu niezawodności działania w dniu 21.08.2009.

Z przeprowadzonych przez IMGW obserwacji wynika, że jest ogromne zainteresowanie turystów oraz mieszkańców Sopotu treścią prezentowanych informacji. Niewątpliwie sprzyja temu również lokalizacja obiektu w obrębie centrum Sopotu w rejonie wejścia na molo.

Więcej…
 

Powiat koszaliński przyjazny środowisku

Rozmowa z ministrem środowiska Stanisławem Gawłowskim

Tomasz Wojciechowski (Gazeta Ziemska): Panie ministrze, w jaki sposób planowane uruchomienie spalarni w naszym powiecie pomoże mieszkańcom?

Stanisław Gawłowski: Termiczny zakład obróbki odpadów będzie w sposób skuteczny unieszkodliwiał odpady, które do tej pory trafiają na składowisko śmieci albo często do lasów czy rowów, zanieczyszczając środowisko naturalne. Chciałem tu podkreślić, że to nowoczesny zakład i jest nieszkodliwy dla otoczenia. Poza niezliczonymi zaletami dotyczącymi ochrony środowiska zakład ten pomoże mieszkańcom w naszym powiecie poprzez stworzenie ok. 100 nowych miejsc pracy.

Powiat koszaliński jest miejscem przyjaznym środowisku, ma potencjał ekologiczny?

- Oczywiście tak. Powiat koszaliński i miasto Koszalin są laureatami różnego rodzaju konkursów związanych z ochroną środowiska. Świadczą o tym zrealizowane inwestycje na rzecz gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami oraz edukacja ekologiczna. Wielkie obszary leśne, jeziora, bliskość Morza Bałtyckiego, świadczą o tym, że mamy ogromny potencjał ekologiczny.

Więcej…
 

Miliony euro na finansowanie projektów środowiskowych w Polsce

Polska - krajem najlepiej wdrażającym spośród 16 beneficjentów, a Ministerstwo Środowiska - najlepiej wdrażającą instytucją pośredniczącą w Polsce – poinformowali uczestnicy konferencji prasowej poświęconej finansowaniu przedsięwzięć środowiskowych z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF).

 

W spotkaniu wzięli udział Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Enok Nygaard, Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. Spotkanie odbyło się 15 października br., w Warszawie.

Więcej…
 

W trosce o nasze zdrowie i życie

Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski i Starosta Krzysztof Lis wręczyli przedstawicielom Pogotowia Ratunkowego Szpitala w Szczecinku Sp. z o.o. kluczyki do dwóch nowo zakupionych karetek, wyposażonych w najwyższej klasy wysoko specjalistyczny sprzęt.

Zakupione pojazdy to specjalistyczne karetki Mercedes Benz/Autoform Sprinter 316 CDI - ambulanse z zabudową i najnowocześniejszym wyposażeniem medycznym.

Więcej…
 
Strona 446 z 469