Minister Środowiska z wizytą w Radomiu

13 października br. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski odwiedził Radom. Celem wizyty było robocze spotkanie z przedstawicielami Wodociągów Miejskich i kontrola procesu przygotowań do realizacji projektu modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Radomia współfinansowanego ze środków europejskich w kwocie 124 mln zł.

Więcej…
 

"Każdy z nas jest jednym z was” - Konwencja Platformy Obywatelskiej w Koszalinie.

Miejsca w żłobkach dla wszystkich chętnych, internetowy dostęp do wyników nauczania dzieci, niskie podatki i budowa lotniska w Zegrzu Pomorskim - takie obietnice złożył w niedzielę kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Koszalina Piotr Jedliński.

Samorządową kampanię Platforma Obywatelska zainaugurowała w niedzielę w hali Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie rodzinnym piknikiem pod hasłem "Każdy z nas jest jednym z was". Nazwa imprezy nawiązywała do sposobu prezentacji kandydatów na radnych miasta, którzy przez strój pokazali się od zawodowej lub prywatnej strony.

Więcej…
 

Otwarcie oczyszczalni ścieków w Bobolicach

W dniu 27 września br. odbyła sie uroczystość Otwarcia Oczyszczalni Ścieków w Bobolicach.
W uroczystości wzięli udział :
Zaproszeni Goście:
Stanisław Gawłowski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska
Jerzy Sarnowski - Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Waldemar Miśko - Przewodniczący Zarządu Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty
Marianna Przychodni - Prezes Zarządu RWIK w Białogardzie
Przedstawiciele Władz Miasta:
Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobolicach Zdzisław Czarnecki
Burmistrz Bobolic Sylwester Sobański
Zastępca Burmistrza Mieczysława Brzoza
oraz zaproszeni goście i przedstawiciele Wykonawcy inwestycji.
Po części oficjalnej nastąpiło przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie obiektu.


http://www.bobolice.pl

 

Rozmowy o „EKO-POLSCE”.

Promocja Polski w obszarze przyrody i ekologii, jako nowoczesnego kraju dążącego do spełnienia wymogów pakietu klimatycznego, planującego rozwój gospodarczy w zgodzie z ekologią, przyciągającego turystów z całego świata, to główne cele programu „EKO-POLSKA”. Informacje o wdrażaniu programu oraz podpisaniu umowy powołującej Polską Platformę Badawczą Systemów Ochrony Środowiska i Ekologii przedstawił dzisiaj podczas konferencji prasowej Stanisław Gawłowski sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

W spotkaniu, które odbyło się 22 września br., w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wzięli również udział Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki  oraz Jakub Szulc, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Więcej…
 
Strona 445 z 480