Rozmowy o „EKO-POLSCE”.

Promocja Polski w obszarze przyrody i ekologii, jako nowoczesnego kraju dążącego do spełnienia wymogów pakietu klimatycznego, planującego rozwój gospodarczy w zgodzie z ekologią, przyciągającego turystów z całego świata, to główne cele programu „EKO-POLSKA”. Informacje o wdrażaniu programu oraz podpisaniu umowy powołującej Polską Platformę Badawczą Systemów Ochrony Środowiska i Ekologii przedstawił dzisiaj podczas konferencji prasowej Stanisław Gawłowski sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

W spotkaniu, które odbyło się 22 września br., w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wzięli również udział Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki  oraz Jakub Szulc, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Więcej…
 

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Pobierowie

Niewiele osób spodziewało się, że w piątkowe popołudnie aż tyle wzruszeń przysporzy impreza odbywająca się na terenie oczyszczalni ścieków w Pobierowie.

Uroczyste otwarcie tego miejsca po ponad dwuletnich pracach (co warte podkreślenia – bez konieczności zamykania obiektu) było wydarzeniem, za którym kryły się wielkie emocje. Realizacja projektu pod nazwą: „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Pobierowie – Gmina Rewal” to nie tylko miesiące prac trzech różnych firm na terenie samej oczyszczalni, ale jeszcze więcej czasu poświęconego na znalezienie źródeł finansowania całej inwestycji. Uroczyste otwarcie miało za zadanie uzmysłowić wszystkim zaproszonym, ile przekleństw, łez i wzruszeń kryło się za sukcesem, jakim niewątpliwie było ukończenie prac.

Więcej…
 

IV Forum Regionów Forum Ekonomicznego

Rozwój społeczno – gospodarczy w oparciu o potencjał dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego – był tematem debaty, która odbyła się 9 września br. podczas Forum Regionów w Muszynie. W dyskusji wziął udział Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Forum Regionów to najważniejsze spotkanie przedstawicieli władz regionalnych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej z przedstawicielami administracji publicznej i Unii Europejskiej. Stanowi platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań samorządowców z biznesem, organizacjami samorządowymi i pozarządowymi, przedstawicielami ministerstw i agend rządowych. Wydarzenie jest integralną częścią odbywającego się już po raz dwudziesty Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Więcej…
 

Stanisław Gawłowski Honorowym Obywatelem Gminy Mszana Dolna

W dniu 10 września 2010 r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna miała miejsce uroczysta sesja Rady Gminy. Głównym punktem obrad było uhonorowanie Stanisława Gawłowskiego Wiceministra Środowiska medalem „Za zasługi dla Gminy Mszana Dolna” oraz przyjęcie Go w poczet Honorowych Obywateli Gminy Mszana Dolna.

Szczególny Gość witany był z wielkimi honorami przez Wójta Gminy Mszana Dolna Tadeusza Patalitę i Barbarę Dziwisz Pełnomocnika Wójta oraz przez Radnych Gminy na czele ze Stefanią Wojciaczyk Przewodniczącą Rady Gminy. Na uroczystość przybyli; Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała , Wójt Gminy Niedźwiedź Janusz Potaczek oraz wiele innych osób, między innymi przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Mszana Dolna.

Więcej…
 
Strona 442 z 476