Medal za załugi dla pożarnictwa

W dniu 21 maja 2011 r. w Wałczu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, w trakcie których Stanisław Gawłowski  został uhonorowany złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa".

 

206 mln złotych ze środków unijnych POIiŚ na kolejne projekty środowiskowe

206 mln zł – to łączna kwota dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko, którą otrzymają Gdańsk, Elbląg, Świnoujście i Pyrzyce na cztery inwestycje związane z ochroną środowiska. 19 maja br., podczas konferencji prasowej w Dźwirzynie, Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, przekazał beneficjentom Potwierdzenia Instytucji Pośredniczącej o przyznaniu unijnego dofinansowania.

Źródło: Natura 2000

Czytaj więcej: www.natura2000.mos.gov.pl

Więcej…
 

Zachodniopomorskie Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka.

W dniu 21 maja 2011 r. w Wałczu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wraz z uroczystym otwarciem zmodernizowanego obiektu tejże komendy. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele p. w. Św. Mikołaja w Wałczu, której przewodniczył Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Edward Dajczak. Po mszy nastąpił przemarsz kolumny marszowej pododdziałów i gości na miejsce uroczystego apelu, gdzie Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie - st. bryg. Henryk Cegiełka powitał wszystkich przybyłych gości oraz przytoczył działania straży pożarnej w roku ubiegłym.

Źródło: Komenda Państwowej Straży Pożarnej
Czytaj więcej: www.straz.gov.pl

Więcej…
 

Konkretnie o konkrecjach.

Polska przygotowuje się do opracowania technologii wydobycia konkrecji polimetalicznych - podwodnych skarbów z Pacyfiku. Nowy etap działań Interoceanmetalu rozpoczyna wybór dr. Tomasza Abramowskiego na szefa organizacji odpowiedzialnej za wydobycie. W uroczystym posiedzeniu Wspólnej Organizacji Interoceanmetal (IOM) wzięli udział Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w MŚ i dr Henryk Jacek Jezierski, podsekretarz stanu w MŚ, Główny Geolog Kraju.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Czytaj więcej: http://www.mos.gov.pl

Więcej…
 
Strona 432 z 476