Rozmowy z ministrem o śmieciach i kanalizacji.

Limanowa. Dziś w Urzędzie Miasta Limanowa odbyło się spotkanie samorządowców z wiceministrem środowiska Stanisławem Gawłowskim. Samorządowcy jako pierwsi w kraju dowiedzieli się o nowych programach z których będą mogli korzystać m.in. przy budowie przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dziś w Urzędzie Miasta Limanowa odbyło się spotkanie wiceministra Stanisława Gawłowskiego, prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Małgorzatą Skuchą z posłami i samorządowcami.

W trakcie spotkania minister i prezes przybliżył możliwości pozyskiwania środków na budowę kanalizacji, jak również sprawę przyjętej przez Sejm ustawy o gospodarce śmieciowej.

Więcej…
 

Dobiegło końca VII Forum Samorządowe w Szczecinie.

Siódme spotkanie samorządowe w Szczecinie dobiegło końca. Drugi i zarazem ostatni dzień VII Forum Samorządowego w Szczecinie przebiegł pod znakiem dyskusji na temat roli nauki w funkcjonowaniu samorządów oraz nad Partnerstwem Wschodnim jako szansą na nowe kontakty dla jednostek samorządu terytorialnego.
Szczecin po raz siódmy gościł przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, środowiska naukowego i gospodarczego -  po raz drugi w historii do uczestników Forum dołączyli goście z zagranicy, wśród nich gość honorowy - komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski. Wagę tegorocznej edycji forum podkreśla fakt objęcia honorowego patronatu nad szczecińską konferencją przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.

Więcej…
 

Minister Gawłowski o przyszłości finansów samorządów.

15-16 czerwca 2011 r. Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował konferencję pt. Przyszłość finansów samorządów terytorialnych - dochody, inwestycje, dług, w której udział wzięli między innymi Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Minister Michał Boni, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Hanna Majszczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk.

Więcej…
 

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Manowie.

W dniu 17.04.2010r. przy Urzędzie Gminy w Manowie  odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy  pamiątkowej dla uczczenia i oddania hołdu 96 Polakom tragicznie poległym w katastrofie prezydenckiego samolotu nad zamglonym, smoleńskim lasem. Delegacja państwowa była w drodze na uroczyste obchody 70 – tej rocznicy tragedii  katyńskiej.

Kamień z pamiątkową tablicą znajduje się w otoczeniu alei drzewek magnolii, które każdą wiosenną porą białym kwiatem przypominać nam będą o tym tragicznym wydarzeniu.

Honorową wartę przy pamiątkowej tablicy pełnili leśnicy i Straż Gminna.

„ Na tamten świat nikt się nie spóźnia, niektórzy są nawet przed czasem” M.Karczmarczyk -

Więcej…
 
Strona 431 z 477