Inauguracja roku akadeickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie

W dniu 4 października odbyła się trzecia, uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. Podczas inauguracji odbyło się przekazanie aktu notarialnego nieruchomości przy ul. Leśnej 1 na rzecz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.  Miłym akcentem było uhonorowanie  2 zasłużonych dyrektorek zlikwidowanych placówek : Beaty  Koronkiewicz  - dyrektor Zespołu Kolegiów Nauczycielskich i Aliny Miedziochy -dyrektor Policealnej Szkoły Medycznej odznaczeniem Srebrnych Gryfów.

 

Źródło: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

Czytaj więcej: www.pwsz-koszalin.pl

 

 

Ważny dzień dla ratownictwa w regionie.

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu oraz turystom wymaga wielu działań realizowanych we współpracy między organami władzy publicznej i specjalistycznymi służbami. Do takiego spotkania doszło w czwartek 6 października w Koszalinie i Kołobrzegu.


czytaj dalej: www.wzp.pl

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Budowa zakładu Kabel Technik Polska w Drawsku Pomorskim - ROZPOCZĘTA

Wczoraj rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcyjnego w Drawsku Pomorskim. Docelowo zakład będzie zatrudniał 200 osób. Właścicielem zakładu jest firma Kabel Technik Polska sp. z o.o. . Uroczystości rozpoczęły się w Czaplinku, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. Tam zatrudnionych jest ponad 1200 osób.
Prezes firmy Andre Gerstner  po przywitaniu gości przedstawił prezentację, w której opowiedział o działalności firmy oraz o strategii rozwoju i planach budowanego zakładu w Drawsku Pomorskim. W dalszej kolejności oprowadzono gości po zakładzie.

Źródło: Drawskie Strony Internetowe

Czytaj więcej: www.dsi.net.pl

 

 

Ośrodek Edukacji Ekologicznej JUŻ OTWARTY

Ośrodek Edukacji Ekologicznej, który został wybudowany na terenie Strzelnicy Myśliwskiej im. Juliusza Jarosza w Manowie został uroczyście otwarty w dniu 9 października!


Pomysł szkolenia w zakresie edukacji ekologicznej zrodził się kilka lat temu w środowisku koszalińskich myśliwych. Stworzone zostały programy edukacyjne, zbudowano kadrę pedagogiczną. Żeby szkolić potrzebna była jednak odpowiednia baza. Stary obiekt w Manowie w żaden sposób nie spełniał tych wymogów. Dzięki osobistemu zaangażowaniu ministra Stanisława Gawłowskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska z pomocą pośpieszył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sprawy szybko ruszyły z miejsca.

czytaj dalej: www.powiat.koszalin.pl

źródło: Powiat Koszaliński

 
Strona 421 z 477