Energia z odpadów. Nowe inwestycje w gospodarce odpadami

„Energia z odpadów. Nowe inwestycje w gospodarce odpadami” – to główny temat konferencji dziennika Rzeczpospolita, która odbyła się 29 lutego w Warszawie. Gościem spotkania był Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, który wziął udział w dyskusji poświęconej tendencjom w gospodarce odpadami w krajach Unii Europejskiej.
Konferencja podzielona została na bloki tematyczne, podczas których rozmawiano m.in. o miejscu spalarni w systemie gospodarki odpadami i finansowaniu inwestycji w gospodarce odpadowej. Omawiano także kwestie związane ze sposobami pozyskiwania odpadów.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Więcej: www.mos.gov.pl

Więcej…
 

Znamy wyniki konsultacji społecznych.

Blisko 120 ekspertów, przedstawicieli różnorodnych instytucji i organizacji z dorzecza Wisły oraz Odry, debatowało podczas V Krajowego Forum Wodnego na temat wyników ogólnopolskich badań, których celem było zdiagnozowanie najistotniejszych problemów gospodarki wodnej. W spotkaniu, zorganizowanym 28 lutego przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, wziął udział Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Źródło: www.mos.gov.pl

Więcej…
 

Podziękowanie od KWPSP Szczecin

13 lutego 2012 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej Pomorza Zachodniego za rok 2011, na której podziękowano Stanisławowi Gawłowskiemu Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Środowiska za zaangażowanie i pomoc w doposażaniu w sprzęt pożarniczy jednostek Państwowej Straży Pożarnej województwa zachodniopomorskiego w roku 2011.

Więcej…
 

Narada roczna w KW PSP w Szczecinie.

13 lutego 2012 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej Pomorza Zachodniego za rok 2011.
Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Henryk Cegiełka, jako gospodarz narady przedstawił najważniejsze zadania komórek organizacyjnych KW PSP w Szczecinie, które zrealizowane zostały w ubiegłym roku. Po zbilansowaniu najważniejszych zadań, komendant skierował słowa podziękowania do wszystkich przybyłych na uroczystość gości, a szczególnie do instytucji, które w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy poziomu wyposażenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej jak i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Czytaj więcej: www.straz.gov.pl

 

 
Strona 417 z 480