Gminy nie traktują odpadów priorytetowo.

Wywiad ze Stanisławem Gawłowskim, wiceministerem środowiska na temat zapisów nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

czytaj dalej:www.portalsamorzadowy.pl
źródło: Portal Samorządowy

 

OTWARCIE STACJI MONITORINGU.

W piątek 21 września br. Burmistrz Żar Wacław Maciuszonek, uroczyście otworzył stację monitoringu powietrza. Stacja mieści się przy ul. Chopina w Żarach na ogrodzonym terenie Szkoły Podstawowej nr 1. W uroczystości otwarcia stacji udział wzięli Stanisław Gawłowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Bożenna Bukiewicz Posłanka na Sejm RP, która osobiście wspierała budowę stacji monitoringu powietrza.

czytaj dalej: www.zary.pl
źródło: Miasto Żary

 

Inauguracja roku na Politechnice Koszalińskiej 2012/2013

W dniu dzisiejszym 1 października miałem przyjemność uczestniczyć w inauguracji roku akademickiego 2012/2013 na Politechnice Koszalińskiej. Tegorocznej uroczystości towarzyszyło motto z Konfucjusza: „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”.

Nowo przyjęci studenci złożyli przysięgę i otrzymali indeksy. Najlepsi tegoroczni absolwenci Politechniki Koszalińskiej odebrali z rąk dziekanów wydziałów i dyrektorów instytutów dyplomy ukończenia studiów.

Podczas uroczystości został wygłoszony wykład inauguracyjny prof. Kazimierza Wenty nt. „Teorie chaosu i fraktali w innowacyjnym modelu edukacji”.

Więcej…
 

Inauguracji Roku Akademickiego 2012/2013 w Społecznej Akademii Nauk w Kołobrzegu

W dniu 29 września miałem przyjemność wziąć udział w Inauguracji Roku Akademickiego 2012/2013 w Społecznej Akademii Nauk w Kołobrzegu prowadząc wykład inauguracyjny nt. "Perspektywy rozwoju Regionu Koszalińsko - Kołobrzeskiego".
Całej społeczności akademickiej składam życzenia osobistych sukcesów oraz pomyślności w pracy na rzecz dalszego rozwoju uczelni.

Więcej…
 
Strona 404 z 476