Zapora prawie gotowa, zbiornik zalejemy w 2014 roku

Stanisław Gawłowski z Ministerstwa Środowiska uspokaja samorządowców. Nie ma zagrożenia dla inwestycji rządowej, jaką jest budowa zapory w Świnnej Porębie i zapowiada, że w 2014 roku zbiornik wypełni się wodą i powstanie nowe jezioro.


Jest twarda deklaracja Ministerstwa Środowiska w sprawie dokończenia budowy zapory na rzece Skawie. Wiceminister Stanisław Gawłowski przyjechał we wtorek (13.11) w towarzystwie posłów do Świnnej Poręby, by tutaj spotkać się z kierownictwem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz samorządowcami powiatu wadowickiego.

Źródło: Portal informacyjny wadowice24.pl

Czytaj więcej: www.wadowice24.pl

Więcej…
 

Oddanie do użytku mieszkań KTBS

Miałem przyjemność wziąć udział w oficjalnym przekazaniu do użytku nowych mieszkań Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Lokatorzy otrzymali 48 mieszkań znajdujących się w 3 budynkach. Inwestycja jest warta 7 milionów złotych.
Budowa była możliwa dzięki finansowaniu z trzech źródeł: z budżetu miasta, KTBS oraz z kieszeni przyszłych mieszkańców.

Źródło: Biuro Poselskie Posła Stanisława Gawłowskiego

Więcej…
 

Podsumowanie Teromodernizacji obiektów w Szczecinku

„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, jej efekty ekologiczne i finansowe dla samorządowców lokalnych w woj. zachodniopomorskim”, tak brzmi tytuł konferencji, która odbyła się dziś w internacie Zespołu Szkół Nr 2. Im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku.  Podczas konferencji podsumowano projekt, który realizowano w powiatach:  białogardzkim, drawskim, kołobrzeskim, koszalińskim, szczecineckim i świdwińskim.

Na konferencji obecni byli Stanisław Gawłowski Wiceminister Środowiska, Adam Wyszomirski Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Ewa Ucinek z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Jacek Chrzanowski Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, oraz przedstawiciele samorządów z woj. zachodniopomorskiego.

Źródło: Portal informacyjny iszczecinek.pl

Czytaj więcej: www.iszczecinek.pl

 

 

Waterways Expo

W dniach 19-21 września 2012 r. Instytut Morski w Gdańsku, reprezentowany przez Pana Dyrektora dr Kazimierza Szeflera i Pana dr inż. Benedykta Haca, uczestniczył w Pierwszych Międzynarodowych Targach Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej Waterways Expo 2012, promując swoje osiągnięcia i usługi badawcze na obszarach płytkowodnych. Gośćmi naszego stoiska byli między innymi Pan Minister Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pani Minister Anna Wypych-Namiotko, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Pan Aleksander Marek Skorupa, Wojewoda Dolnośląski oraz liczni przedstawiciele zarówno pokrewnych instytucji jak i potencjalnych partnerów.

czytaj dalej: im.gda.pl
źródło: Instytut Morski w Gdańsku

 
Strona 403 z 477