Ekologiczne grzanie.

25 lipca 2011 roku w Oddziale Zewnętrznym w Dobrowie, (podległemu Aresztowi Śledczemu w Koszalinie) została otworzona nowa ekologiczna kotłownia, która już jest nazywana „ NASZ TITANIK” ze względu na trzy charakterystyczne kominy.

W uruchomieniu kotłowni biorą udział:
Grażyna Anna Sztark – Wicemarszałek Senatu
Piotr Zientarski - Senator
Stanisław Gawłowski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska
Stanisław Chmielewski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości
gen. Jacek Włodarski - Dyrektor Generalny Służby Więziennej
płk Krzysztof Olkowicz - Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie

Źródło: Służba Więzienna
Czytaj więcej: www.sw.gov.pl

Więcej…
 

XIV Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – Malechowo 2011.

W dniach od 20-24 lipca 2011 odbył się XIV Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – Malechowo 2011r. Na oficjalne otwarcie przybyli mi. Pan Stanisław Gawłowski –Minister Środowiska oraz Anna Wypych- Namiotko - Wiceminister Infrastruktury. Organizator Zlotu Pan Marian Laskowski zapewnił wiele atracji tj. bazar militarny, kuchnia wojskowa, wystawa dioram, przejażdżki, prezentacja pojazdów wojskowych, zabytkowego sprzętu wojskowego, amerykańskich pojazdów: Welis, Harley Dawidson, Transporter M113 i inne.

Źródło: Gmina Malechowo
Czytaj więcej: www.malechowo.pl

 

Drugi program Funduszu adresowany do polskich rodzin.

26 lipca 2011 roku na konferencji samorządowej, która odbyła się w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie, Stanisław Gawłowski - Wiceminister Środowiska ogłosił program finansowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz podłączenia budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czytaj więcej: www.nfosigw.gov.pl

Więcej…
 

Gospodarka Wodna na Pomorzu Zachodnim

Halina Czarnecka –Dyrektor RZGW Gdańsk -laureatką nagrody „Kropla Wody”.

W dniu 17 czerwca 2011 roku w ramach obchodów 20. rocznicy powstania Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz 65. rocznicy utworzenia Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, odbyła się konferencja pt. „Gospodarka wodna na Pomorzu Zachodnim”.
Patronat honorowy objął uczestniczący w konferencji Pan Stanisław Gawłowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Źródło: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Źródło: www.rzgw.gda.pl

Więcej…
 
Strona 395 z 443