Nowe nabrzeże w porcie Darłowo.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku podpisał w dniu 23.04.2012r. umowę z wykonawcą na remont nabrzeży Parkowego i Skarpowego w Porcie Darłowo. W przetargu nieograniczonym wybrana została oferta firmy ENERGOPOL Szczecin. Wartość wybranej oferty opiewa na kwotę 30.110.521,25 zł (brutto). Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” i w 85% finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: Portal Morski nasze morze

Czytaj więcej: www.portalorski.pl

Tekst: Hubert Bierndgarski

 

 

Powołanie konsorcjum naukowego "Polskie Centrum Nauki i Technologii Morskiej (PolMar)"

24 kwietnia o godz. 11.00 w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy  ul. Podleśnej 61, odbyło się uroczyste podpisanie powołania konsorcjum naukowego "Polskie Centrum Nauki i Technologii Morskiej (PolMar)".

 

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Czytaj więcej: www.imgw.pl

Autor zdjęcia: Michał Mierzejewski

 

Inauguracja akcji „Zielone Drogi Powiatu Gryfickiego”.

Celem akcji „Zielone Drogi Powiatu Gryfickiego” jest posadzenie ponad pół miliona krzewów wzdłuż dróg powiatowych na odcinku 100 km. Akcja kontynuowana będzie jesienią 2012 i wiosną 2013 r.

Całemu przedsięwzięciu patronują: Starosta Gryficki Kazimierz Sać, Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski oraz Polska Fundacja Ekologiczna.

czytaj więcej: www.gryfice.pl

źródło: Powiat Gryficki

 

SPOTKANIE Z OKAZJI 50. LAT WOPR.

W dniu 11 kwietnia 2012 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w którym udział wzięli: przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jan Lityński, Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Paweł Orłowski,

czytaj dalej: www.wopr.pl

źródło: WOPR

 

 
Strona 386 z 452