Międzynarodowy Tydzień Wody – Singapur 2012.

Tegoroczny V Międzynarodowy Tydzień Wody 2012 odbył się w Singapurze i przebiegał pod hasłem “Rozwiązania wodne dla zrównoważonych i przyjaznych miast”. Polskiej delegacji przewodniczył Stanisław Gawłowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

W obliczu coraz większej urbanizacji świata i postępujących zmian klimatu naukowcy, eksperci i ministrowie z całego świata będą poszukiwać najlepszych rozwiązań gospodarowania wodą umożliwiający  dalszy zrównoważony rozwój miast.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Więcej informacji: www.siww.com.sg, www.mos.gov.pl

 

 

Wiceminister Środowiska w Pile.

Na zaproszenie posła Adama Szejnfelda Piłę odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Stanisław Gawłowski. Podczas wizyty minister odwiedził Centrum Zastosowań Światła LAC w Philips Lighting Poland S.A. w Pile wziął udział w Wielkopolskich Spotkaniach Gospodarczych – IX Wielkopolskiej Wystawie Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz XX-leciu Izby Gospodarczej Wielkopolski Północnej, w Salonie Gospodarczym TV Asta oraz, wraz z posłem Adamem Szejnfeldem, prezydentem Piły i Starostą Pilskim oraz członkami zespołu Red Box, posadził drzewko w Alei Gwiazd.

Źródło: Strona internetowa Poseł na Sejm RP - Adam Szejnfald
Więcej: www.szejnfeld.pl

Więcej…
 

Holandia i Polska – Łączy na Woda.

W Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem przedsiębiorców i naukowców z zakresu rozwiązywania gospodarki wodnej wprost z "kraju na wodzie". Wydarzeniu towarzyszyło spotkanie ministrów ds. środowiska obu krajów: Melanie Schultz von Haegen, Minister ds. Infrastruktury i Środowiska Królestwa Niderlandów i Marcina Korolca, Ministra Środowiska RP.

Źródło: Ministerstwo Środowiska
Czytaj więcej: www.mos.gov.pl

 

 

Zachodniopomorski Lider Ekologii zakończony.

Ponad milion złotych Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał Liderom Ekologii w regionie. Pieniądze trafiły do  gmin, wybranych przez komisję konkursową. Zdaniem Funduszu to właśnie zwycięska 12 przyczynia się do ochrony środowiska.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie  już od lat ocenia, docenia i nagradza gminy najbardziej zaangażowane w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Konkurs pod nazwą „Zachodniopomorski Lider Ekologii” to jedna z form nagradzania tych, którzy nieustannie promują prawidłowe postawy wobec środowiska i rozwiązują problemy z tego zakresu. W konkursie wzięły udział 22 gminy. O zwycięstwo walczyły w czterech kategoriach: gospodarki ściekowej, gospodarki odpadami, ochrony powietrza oraz edukacji ekologicznej. Podczas uroczystej gali symboliczne czeki, statuetki oraz honorowy tytuł Lidera Ekologii otrzymało 12 wyróżnionych samorządów.

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

Czytaj więcej: www.wfos.szczecin.pl

 

 
Strona 385 z 452