Wszystko o wodzie w Polsce

Ile jest w Polsce wody i jak z nią gospodarujemy? Które miejsca są zagrożone powodziami, a gdzie najbardziej dokuczliwe są jej braki – między innymi tego możemy się dowiedzieć z raportu „Gospodarowanie Wodami w Polsce w latach 2010 – 2011” przygotowanego przez Ministerstwo Środowiska.

Dzisiaj na posiedzeniu sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Stanisław Gawłowski – sekretarz stanu w MŚ zaprezentuje posłom opracowanie „Gospodarowanie Wodami w Polsce w latach 2010 – 2011”. Taki dokument, zawierający pełną informację o zasobach wody w Polsce, jest przedkładany sejmowi co dwa lata.

czytaj dalej: www.mos.gov.pl

źródło: Ministerstwo Środowiska

 

Środowisko na forum w Krynicy

Już po raz XXII w Krynicy Zdroju spotykają się ludzie biznesu, światowej sławy ekonomiści, eksperci, prezydenci, szefowie rządów, ministrowie i przedstawiciele administracji publicznej, aby zastanawiać się nad przyszłością naszego kontynentu i globu. Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska rozmawiają m.in. o polityce klimatycznej i gospodarce odpadami.

Więcej…
 

Rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej

W dniu 31 sierpnia br. odbyła się uroczystość upamiętniająca 73. rocznicę wybuchu Drugiej Wojny Światowej. W Ministerstwie Środowiska gdzie odbyła się uroczystość uczczono pamięć pracowników leśnictwa i przemysłu drzewnego. Wmurowaną w ścianę budynku Ministerstwa Środowiska tablicę odsłonił sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski.

 

Źródło: Ministerstwo Środowiska
Czytaj więcej: www.mos.gov.pl

Więcej…
 

Zmarł Zdzisław Tuderek - Burmistrz Miasta Wałcz [*]

 
Strona 383 z 452