Odszedł wybitny polski samorządowiec - Władysław Husejko [*]

Zmarł wybitny polski samorządowiec - Władysław Husejko [*]

Władysław Husejko (ur. 24 października 1952 w Lubiatowie) – polski samorządowiec, od 2008 do 2010 marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Jest absolwentem Politechniki Koszalińskiej. W 1978 ukończył studia na Wydziale Mechanicznym, a w 2007 na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Pracował na Politechnice Koszalińskiej jako kierownik Ośrodka Elektronicznej Techniki Obliczeniowej (do 1990) oraz jako zastępca dyrektora Parku Naukowo-Technologicznego (w latach 2002-2006). W latach 1990–1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Koszalina.

Więcej…
 

Rozmowa ze Stanisławem Gawłowskim - Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Najważniejszą zmianą nowego prawa wodnego będzie pełna zharmonizowanie polskiego prawa z prawem unijnym. Nowe prawo wejdzie w życie od stycznia 2014 roku, a przepisy regulujące problemy związane z wdrażaniem prawa UE powinny obowiązywać od stycznia 2013 r.czytaj dalej: www.wfos.szczecin.pl
źródło: WFOŚiGW Szczecin

 

Jak radzić sobie z suszą?

Intensywnie poszukiwane są środki budżetowe, unijne i inne, które stworzą nowoczesną infrastrukturę wodną. Nowa ustawa o Prawie wodnym zawiera nowe pomysły na finansowanie. Trwają prace inwestycyjne m.in. na obszarze Górnej Wisły, tam gdzie powstają zbiorniki retencyjne: Kąty Myscowa na Wisłoce, Dukla na Jasiołce i Rudawka Rymanowska na Wisłoku.

czytaj dalej: www.mos.gov.pl
źródło: Ministerstwo Środowiska

 

XX lat Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”

Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie", która została powołana do życia dwadzieścia lat temu, działa w branży wodno - kanalizacyjnej. Honorowy patronat nad zorganizowaną w Warszawie uroczystością objął Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Więcej…
 
Strona 382 z 452