Wizyta w sianowskim gimnazjum

W dniu 24 września 2012 r. Gminę i Miasto Sianów odwiedził Poseł Stanisław Gawłowski.

czytaj dalej: www.sianow.pl
źródło: Gmina i Miasto Sianów
foto: Waldemar Kosowski

 

Ochrona przeciwpowodziowa w Czechach i Polsce

http://www.mos.gov.pl/g2/big/2012_09/f21c0dae86dc8f023700fd9e67b8b18a.jpgDoświadczenia jakie zdobyto przy walce z powodziami oraz rozwiązania problemów i zagrożeń wynikające z „wielkiej wody” to temat konferencji „Doświadczenia w zakresie ochrony przeciwpowodziowej w Republice Czeskiej w ostatnich dwóch dekadach – od studium do realizacji”  zorganizowanej przez Ambasadę Czech i polskie Ministerstwo Środowiska.

Jan Sechter, Ambasador Republiki Czeskiej i Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie  Środowiska RP byli gospodarzami konferencji poświęconej ochronie przeciwpowodziowej. Spotkanie zostało zorganizowana z inicjatywy ambasady Czech i odbyło się 25 września 2012 w siedzibie ministerstwa środowiska w Warszawie.

Czytaj więcej: www. mos.gov.pl

Źródło: Ministerstwo Środowiska

zdjęcie: od prawej Jan Sechter, Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce, Stanisław Gawłowski Sekretarz Stanu w MŚ, Jakub Gibek, prowadzący konferencję.

 

 

 

Pożegnaliśmy Śp. Władysława Husejkę.

Uroczystości pogrzebowe śp. Władysława Husejko [*]22 września 2012 roku na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie w Alei Zasłużonych pożegnaliśmy
Śp. Władysława Husejkę.

Jeszcze do mnie nie dotarła myśl, że nasze spotkanie tydzień przed Jego śmiercią było ostatnim. Ciężko mówić o Władku w czasie przeszłym, pogodzić się z tym, że już Go z nami nie ma… Miał tak wiele pomysłów, którechciał jeszcze zrealizować…

Władek był wspaniałym, serdecznym człowiekiem, doskonałym samorządowcem. Oddany wszystkiemu co robił, zawsze perfekcyjnie przygotowany, konkretny i bardzo pracowity. Ciągle uśmiechnięty i pogodny. Współpraca z Nim była prawdziwą przyjemnością. To człowiek uczciwy, życzliwy i zarażający optymizmem. Nigdy nie bał się podejmowania odważnych decyzji.

Więcej…
 

Spotkania ekspertów gospodarki wodnej.

Wrocławska Hala Stulecia od dzisiaj do piątku gości po raz pierwszy przedstawicieli środowisk gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej na Międzynarodowych Targach i Konferencji Waterways Expo 2012. Spotkanie otworzył Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.


czytaj dalej: www.mos.gov.pl

źródło: Ministerstwo Środowiska

 
Strona 381 z 452