Konferencja Funduszu Ochrony Środowiska w Kołobrzegu

W poniedziałek 3 grudnia 2012 r. w Hotelu Aquarius rozpoczęła się dwudniowa konferencja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Tematem konferencji jest "Rola WFOŚiGW w Szczecinie w finansowaniu zadań z zakresu ochrony środowiska w województwie zachodniopomorskim oraz możliwości pozyskania środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz środków krajowych".

Na konferencji prasowej, Stanisław Gawłowski chwalił działania zarówno Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie jak i Banku Ochrony Środowiska. - Dzięki temu, naszemu województwu udało się pozyskać kilka miliardów złotych. To nie tylko projekt brzegów morskich, to także projekt Dorzecza Parsęty, ale także odbudowa wałów i zbiornika w Osówku. To pokazuje, jak się rozwijamy i jak poprawiamy nasze relacje ze środowiskiem - tłumaczył Stanisław Gawłowski.

Źródło: Platforma Obywatelska Region Zachodniopomorski

Czytaj więcej: www.zachodniopomorski.platforma.org

 

Więcej…
 

Honorowy Obywatel Miasta Brzeg.

altW dniu 28 listopada 2012 r. Stanisław Gawłowski, z rąk  Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Grochowskiego i Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego, w uznaniu zasług dla brzeskiej społeczności otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Brzegu, który przyznała muRada Miejska Brzegu.

Więcej…
 

Minister i samorządowiec - Stanisław Gawłowski - Honorowym Obywatelem Brzegu!

Zaoszczędzenie dwóch milionów euro na projekcie kanalizacji podbrzeskich wsi, czy stała pomoc w realizacji projektu „Oczyszczalnie ścieków w Brzegu” to tylko niektóre zasługi Stanisława Gawłowskiego dla naszego miasta. Rada Miejska w uznaniu zasług dla brzeskiej społeczności przyznała mu tytuł „Honorowego Obywatela Brzegu”.


Wiceminister Ochrony Środowiska Stanisław Gawłowski odebrał go w środę (28 listopada) na uroczystej Sesji Rady Miejskiej. Specjalnie z tej okazji w najbardziej reprezentacyjnym miejscu w mieście, Sali Stropowej ratusza, spotkali się wszyscy, którzy uczestniczyli w projekcie „Oczyszczalnie ścieków w Brzegu”, prowadzonym przez spółkę Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Sesja bowiem była również okazją do podsumowania przedsięwzięcia obejmującego skanalizowanie miejscowości z powiatu brzeskiego i oławskiego oraz m.in. rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej i brzeskiej oczyszczalni ścieków.

Źródło: Urząd Miasta Brzeg

Czytaj więcej: www.brzeg.pl

 

RZGW w Szczecinie wzbogacił się o trzy nowe statki.

W poniedziałek przy nabrzeżu Pasażerskim w Szczecinie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej uroczyście nadał imiona trzem nowym statkom. Jednostki te będą wykorzystywane m.in. do stawiania i ściągania znaków nawigacyjnych, usuwania przeszkód i do prostych prac regulacyjnych przy brzegu. W uroczystości wziął udział Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w MŚ.

czytaj dalej: mos.gov.pl
źródło: Ministerstwo Środowiska

 
Strona 345 z 422