Życzenia z okazji Dnia Kobiet

 

Debata o nowej zaporze na Wiśle

Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska uczestniczył w panelu, którego tematem była budowa II stopnia wodnego na Wiśle poniżej Włocławka. Panel był zorganizowany w ramach XX Forum Gospodarczego w Toruniu.

Nie możemy mówić o wspieraniu finansowym budowy bez sprawdzenia jej wpływu na środowisko – powiedział minister Gawłowski – Najważniejszym dokumentem jest ocena oddziaływania inwestycji na środowisko i decyzja środowiskowa – podkreślił.

Budowa II stopnia wodnego na Wiśle ma kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia przeciwpowodziowego Pomorza i Kujaw. Zdaniem samorządowców inwestycja poprawiłaby  warunki rolnicze i pomogła w rozwoju gospodarczym regionu. Nie bez znaczenia byłoby uatrakcyjnienie turystyczne województwa i poprawa warunków życia mieszkańców.

W panelu wzięli udział, oprócz Stanisława Gawłowskiego, sekretarza stanu w MŚ, także Sławomir Kopeć, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, prof. Zbigniew Babiński z Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego oraz Janusz Granatowicz, Dyrektor Energa Inwest SA. Dyskusję prowadził Antoni Tokarczuk, były minister środowiska.


Źródło: Ministerstwo Środowiska

Czytaj więcej: www.mos.gov.pl

 

DEBATA O NOWEJ ZAPORZE NA WIŚLE

altStanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska uczestniczył w panelu, którego tematem była budowa II stopnia wodnego na Wiśle poniżej Włocławka. Panel był zorganizowany w ramach XX Forum Gospodarczego w Toruniu.

czytaj dalej: www.mos.gov.pl

Źródło: Ministerstwo Środowiska

 

Coraz bliżej budowy wałów przeciwpowodziowych w Brzegu.

altSekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski od lat wspiera inwestycje dla Brzegu, ale także dla całego regionu. Dziś mówi, że w pasie od Śląska aż po Opolszczyznę i Dolny Śląsk prowadzonych jest szereg inwestycji. - Racibórz Dolny to zbiornik retencyjny, trwa budowa wałów przeciwpowodziowych, przebudowa koryta Nysy Kłodzkiej, modernizujemy zbiornik w Nysie. W województwie dolnośląskim pakiet działań związanych z przebudową wrocławskiego węzła wodnego - wylicza Gawłowski.

czytaj dalej: www.radio.opole.pl

Źródło: Radio Opole 

 
Strona 339 z 422