9. Forum Samorządowe w Kołobrzegu

alt

W Kołobrzegu podczas drugiego dzia obrad 9. Forum Samorządowego. Ważnym punktem było podpisanie umowy partnerskiej o współpracy pomiędzy Województwem Zachodniopomorskimi regionem Skania. Nie zabrakło również ciekawych paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów.

Zanim rozpoczął się panel dyskusyjny, głos zabrał Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - 4 czerwca w wymiarze polskim to święto wolności, niedawno oficjalnie ustalone przez Parlament. Wtedy wszystko się zaczęło, pierwsze kontraktowe wybory, następnie reforma samorządowa. Co ciekawe, nigdy nie była ona kwestionowana. Dzięki aktywności samorządowców Polska dziś wygląda lepiej niż 24 lata temu, ale wiemy też, że to nie koniec, że stają przed nami kolejne wyzwania, o miejsce Polski i samorządów w strukturze Unii Europejskiej, o wspólny wysiłek ochrony środowiska – mówił Stanisław Gawłowski.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

czytaj więcej: www.wzp.pl

 

 

Rusza kampania "POROZMAWIAJMY O ŁUPKACH"

altMinisterstwo Środowiska rusza z kampanią informacyjną nt. gazu z łupków, skierowaną przede wszystkim do  mieszkańców i władz samorządowych. Głównym celem projektu jest dialog z grupami, których poszukiwania niekonwencjonalnych złóż gazu bezpośrednio dotyczą.

O kampanii

Kampania „Porozmawiajmy o łupkach” jest realizowana ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pod koniec 2012 r. Komisja Europejska ogłosiła konkurs skierowany do wszystkich państw członkowskich UE na realizację działań informacyjnych i dialogu ze społeczeństwem na temat gazu z łupków. Wniosek złożony przez Ministerstwo Środowiska został pozytywnie oceniony.

źródło: Ministerstwo Środowiska

czytaj więcej: www.mos.gov.pl

 

Zielony Laur po raz ósmy

alt

Już po raz ósmy rozdano nagrody w konkursie „Zielony Laur” organizowanym przez Polską Izbę Gospodarczą „Ekorozwój”. To zaszczyt wręczać nagrody przedsiębiorcom i samorządowcom, którym leży na sercu ochrona środowiska. W tym roku, ogłoszonym przez ONZ  „Międzynarodowym Rokiem Współpracy w Dziedzinie Wody”, szczególnie cieszy, że kapituła konkursu dostrzegła działania związane z oczyszczaniem ścieków. Spośród dwunastu laureatów - aż sześciu otrzymało  nagrody  za  działania dotyczące gospodarki wodnej. Wszystkim nagrodzonym gratuluję i życzę dalszych sukcesów – powiedział wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Czytaj więcej: www.mos.gov.pl

 

Gość Studia Bałtyk - Stanisław Gawłowski

6mln life

Rozmowa Aleksandry Kupczyk ze Stanisławem Gawłowskim.

wysłuchaj: www.radio.koszalin.pl

źródło: Radio Koszalin

 
Strona 328 z 422