Nasz kandydat? To będzie ktoś, kto ma już sukcesy

altRozmowa ze STANISŁAWEM GAWŁOWSKIM, przewodniczącym Regionu Zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej

Czy Platforma chce przegrać najbliższe wybory samorządowe w Szczecinie?

- Zamierzamy wygrać. Będziemy mieli bardzo dobrego kandydata na prezydenta, bardzo dobry program i bardzo dobrych kandydatów na radnych. Jeżeli sobie dobrze przypomnimy, przy wszystkich ważnych inwestycjach, z których szczecinianie mogą być dumni, zawsze na początku stali ludzie związani z Platformą Obywatelską.


 czytaj dalej:.gs24.pl

Źródło: Serwis Głosu Szczecińskiego

 

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014.

altSekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski wziął udział w Wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 17 im. Orła Białego w Koszalinie. Udział wzięli również m. in. wiceminister edukacji narodowej Przemysław Krzyżanowski oraz Prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Pan wiceminister opowiadał o zmianach na lepsze, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich lat w edukacji. Goście życzyli wszystkim uczniom bardzo dobrych ocen i sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 

Budowa systemu informatycznego dla projektu ISOK rozpoczęta.

altPrezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej jako lider konsorcjum w dniu 29 sierpnia 2013 r. podpisał umowę z władzami spółki Qumak S.A. notowanej na giełdzie na projekt, budowę i wdrożenie informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK) oraz świadczenie usługi gwarancyjnej po wdrożeniu tego systemu

- Jest to bardzo ważne wydarzenie, którego efektem będzie wiedza jak, gdzie, z jakim prawdopodobieństwem może wystąpić zagrożenie w postaci powodzi lub podtopienia. ISOK to będzie także absolutnie świetne narzędzie dla samorządów wspierające planowanie przestrzenne i doskonała skarbnica informacji potrzebnych w działaniach sztabów kryzysowych, aby minimalizować straty – powiedział Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska podczas podpisywania umowy.

czytaj dalej: mos.gov.pl
źródło: Ministarwstwo Środowiska

 

W darłowskiej marinie rozdano medale Żeglarskich Mistrzostw Polski.

altPrzez trzy dni 23-25 sierpnia na wodach Bałtyku w rejonie Darłowa odbywały się Żeglarskie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w formule ORC Internacional oraz w formule KWR. W niedzielę 25 sierpnia w Porcie Jachtowym w Darłowie przy ul. J. Conrada w uroczyście zakończono MP i rozdano medale i nagrody.
Podczas trzech regatowych dni załogi rywalizowały w wyścigach jachtów kabinowych na wodach Bałtyku Południowego w regionie Portu Darłowo (od Jarosławca po Mielno). Organizatorzy regat zaplanowali trasy biegów zarówno na wschód jak i zachód od główek portu Darłowo. Łącznie 20 jachtów i 86 żeglarzy ścigało się o mistrzowski tytuły. W uroczystym zakończeniu udział wzięli: poseł na Sejm RP i wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, zastępca burmistrza miasta Darłowa Elżbieta Karlińska, wiceprezes PZŻ Maciej, Leśny dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin, przewodniczący komisji morskiej PZŻ, Edward Kinas, prezes koszalińskiego okręgowego ZŻ kpt. Jerzy Bobrowski, komandor KM „TRAMP” Mirosław Nowak, admirał Marek Brągoszewski, sędzia główny MP Barbara Grabarz. Przy pięknej pogodzie i prawdziwej morskiej fali odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi. Podczas widowiskowych regat nie zgłoszono żadnego protestu.

czytaj dalej: darlowo.pl
źródło: Królewskie Miasto Darłowo

 
Strona 320 z 422