Targi WOD – KAN po raz dwudziesty pierwszy.

altJuż po raz dwudziesty pierwszy przedstawiciele firm, naukowcy, samorządowcy i inne osoby związane z branżą wodociągową spotkały się na targach WOD-KAN w Bydgoszczy. Targi to już tradycja. Ponad 20 lat historii zobowiązuje. Dziękuję Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie” za ich organizowanie. To największa tego typu impreza w Polsce pozwala wymienić poglądy i zapoznać się z najnowszymi technologiami i urządzeniami - powiedział Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska – patron honorowy Targów.

czytaj dalej: mos.gov.pl
źródło: Ministerstwo Środowiska

 

„Nie lej wody” – konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

altRok 2013 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Współpracy w Dziedzinie Wody. ONZ zachęca tym samym do oszczędzania wody i racjonalnego korzystania z jej zasobów. W międzynarodową akcję postanowili włączyć się realizatorzy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. To właśnie problemowi deficytu wody poświęcili tegoroczną edycję ogólnopolskiego konkursu ekologicznego - „Nie lej wody”. Konkurs objął swoim patronatem Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. 

To bardzo ważna kwestia – oszczędzanie i racjonalne korzystanie z wody – powiedział Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska. Dlatego z radością objąłem konkurs swoim patronatem. Liczę, że dzięki takim akcjom zwiększy się świadomość społeczna dotycząca potrzeby oszczędzania wody.  Woda to skarb. Bez niej nie ma życia – dodał wiceminister.

Więcej…
 

Konkurs "Nie lej wody".

altPatronat honorowy nad konkursem „Nie lej wody!” objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski: „Mam nadzieję, że zgodnie z założeniami konkursu, uda się zwrócić uwagę na problem braku wody pitnej.

czytaj dalej: ulicaekologiczna.pl
źródło: ulicaekologiczna.pl

 

Resort środowiska nie wyklucza dofinansowania budowy elektrowni wodnej we Włocławku.

altZapora we Włocławku gwarantuje bezpieczeństwo przeciwpowodziowe regionu – przyznaje wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

czytaj dalej: chronmyklimat.pl
źródło: http: chronmyklimat.pl

 
Strona 316 z 406