Wywiad w Radiu Szczecin

alt

17. lutego 2015 roku Pan Minister Stanisław Gawłowski wziął udział w "Rozmowach pod krawatem" w Radiu Szczecin. Mówił o Elektrowni Pomorzany wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A., o planowanym przedsięwzięciu polegającym na budowie Zakładu Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na terenie wyspy Gryfia w Szczecinie i innych sprawach bieżących.

Zachęcam do wysłuchania/obejrzenia:

http://radioszczecin.pl/29,7446,zobacz-rozmowe-ze-stanislawem-gawlowskim&idf=298194

 

 

Konferencja dot. rewitalizacji odrzańskiej drogi wodnej

alt

17. lutego 2015 roku Pan Minister Stanisław Gawłowski w Szczecinie wziął udział w konferencji dotyczącej prawa wodnego, dokumentów strategicznych w gospodarce wodnej i rewitalizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Na inwestycje poprawiające stan wód na Pomorzu Zachodnim zostanie przeznaczone do 2022 r. ponad 1,28 mld zł.  Polskie prawo wodne zostało dopasowywane do Europejskiej Ramowej Dyrektywy Wodnej. W przyszłym roku ruszą inwestycje dotyczące rewitalizacji odrzańskiej drogi wodnej. To olbrzmie przedsięwzięcie sfinansowane zostanie z pożyczki z Banku Światowego. Inwestycje powinny zakończyć się do roku 2022. Rewitalizację realizują Polska i Niemcy, każde na swoim brzegu rzeki. Jedynie pogłębienie jeziora Dąbskie będzie wspólnie finansowane po połowie, tj. po 25 mln zł i obejmie wydobycie ok. 1 mln sześć. urobku. Same prace na Odrze Zachodniej mają pochłonąć około 510 mln, a budowa i renowacja wałów przeciwpowodziowych ok. 300 mln euro.

Rewitalizacja odrzańskiej drogi wodnej uchroni przed powodzią i zapewni parametry trzeciej klasy drogi wodnej.

 

Sprawa polityczna

alt

9. lutego 2015 roku w Szczecinie Pan Minister Stanisław Gawłowski udzielił wywiadu w TVP Szczecin w programie "Sprawa polityczna" odpowiadając na pytania dot. wsparcia w związku z restrukturyzacją górnictwa, o strukturalnym bezrobociu, Polskiej Żegluce Bałtyckiej oraz o Polskiej Grupie Energetycznej.

Zachęcam do wysłuchania/obejrzenia:

http://szczecin.tvp.pl/18796237/90215

 

Ochrona strefy przybrzeżnej południowego Bałtyku, a zjawiska ekstremalne

9. lutego 2015 roku w Koszalinie Pan Minister Stanisław Gawłowski wziął udział w seminarium pt. "Ochrona strefy przybrzeżnej południowego Bałtyku, a zjawiska ekstremalne".

Poruszone zostały następujące tematy:

Ochrona brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego, uwarunkowania środowiskowe dla inwestycji z zakresu ochrony brzegu morskiego na odcinku mierzei jeziora Jamno, inwestycje realizowane w zlewni jeziora Jamn, monitoring hydrologiczny jeziora Jamno oparty o automatyczne stacje pomiarowe.

 
Strona 315 z 458